0 915 915 84 40 - 0 935 88 354 77  شهر مشهد

ادامه مطلب...

در این مقاله شما با روش هایی که برای افزایش بازدید سایت یا وبلاگ وجود دارد آشنا میشود.این راهکارها به صورت دسته بندی و به ترتیب میباشند و انجام آنها باعث بهبود رتبه سایت یا وبلاگ شما در موتورهای جستجو میشود.شما میتوانید با توجه به میزان آشنایی و نیاز خود هر قسمت را در صفحات جداگانه مطالعه کنید.نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که امروزه ثابت شده این ایده خوب نیست که باعث موفقیت انسانهای مشهور شده بلکه تلاش و کوشش آنها است.


 1. انتخاب نام سایت
 2. انتخاب نام وبلاگ
 3. انتخاب نام (مقاله)
 4. بهینه سازی وبلاگ
 5. بهینه سازی سایت
 6. ایجاد مطلب
 7. افزایش سرعت لود شدن
 8. ابزار وبمستر گوگل
 9. آموزش محیط وبمستر
 10. روش ساخت نقشه سایت
 11. ثبت در موتورهای جستجو
 12. سایت افزایش بازدید
 13. ثبت آدرس در سایت های پر بازدید
 14. sitewide link چیست؟
 15. تبلیغات سایت به کمک نرم افزار

 بهینه سازی وب سایت چیست؟

Search Engine Optimization (بهینه سازی موتور های جستجو ) عبارت است از مجموعه تکنیک ها و مهارت هایی که به یک سایت اجازه می دهد ترافیک و بازدید کننده های بیشتری از موتور های جستجو نظیر Google ، Yahoo و یا Microsoft داشته باشد .
سئو را می توان به دو محدوده اصلی تقسیم نمود :
۱- off-page سئو: کارهایی که به طور مستقل از وب سایت شما انجام می گیرد .
۲ – on-page سئو: کارهایی که وب سایت شما را تغییر می دهد تا رتبه بهتری را در موتور های جستجو بگیرید .
این آموزش هر دوی این محدوده ها را با جزئیات در بر می گیرد .
به یاد داشته باشید که یک سایت به طور کامل در موتور های جستجو بهینه نمی شود مگر این که شما هر دو بخش off-page سئو و on-page سئو را به کار بگیرید .


 در وبلاگ منظور اسمی است که شما برای وبلاگ خود در زمان ثبت نام قرار میدهید و همیشه در آدرس بار(کادر بالای مرورگر مربوط به آدرس سایت) نشان داده می شود.این اسم هم می تواند زیر مجموعه(subdomain) اسم یک سایت ارائه دهنده وبلاگ رایگان باشد.مثل http://yourname.blogfa.com  و یا اسم اصلی یا دامنه(Domain) یک وبسایت باشد.مثل http://barghcar.ir . 

راه های پیشنهادی برای داشتن نام اینترنتی بهتر

امروزه که اینترنت به سرعت در حال گسترش است داشتن نام دومین مناسب بسیار حائز اهمیت است. چرا که داشتن همین نام دامنه دروازه ای به روی بازدید وب سایت شما خواهد بود.در واقع اگر نام دامنه یا وب سایت شما مناسب باشد دسترسی به آن آسان تر است.حال با بررسی چندین نکته راه های مناسب برای داشتن نام دامنه ی بهتر را بررسی  می نماییم.

1.دامنه ی کوتاه: باید به این نکته توجه داشت که  دامین های کوتاه به یاد ماندنی تر هستند و همچنین امکان سوء استفاده (به طریقی که بعدا به آن خواهیم پرداخت) از این دامین های کوتاه کمتر است.

2.دامنه ی تک کلمه ای: اگر از نام دامنه ی یک کلمه ای استفاده شود بهتر است اما این دامنه ها به سرعت اشغال میشوند مخصوصا دامنه com کاملا اشباع شده است.

3.دامنه با معنا : از یک کلمه با معنا استفاده کنید سعی کنید تمام تمرکز خود را در انتخاب کلمه کوتاه و تک کلمه ای جمع آوری کنید.

4. مرتبط با فعالیت: سعی کنید از کلمه ای استفاده کنید که مرتبط با کارتان است در این صورت حتی اگر کسی تا به حال به سایت شما سر نزده باشد هم فقط با  دیدن نام وب سایت شما از حوزه ی فعالیت کاری تان مطلع می شود.

5. املای آسان: سعی کنید از کلماتی که املای سخت و پیچیده ای دارند به طوری که اکثر افراد به اشتباه آن را تایپ می کنند استفاده نکنید و در این صورت راه سوء استفاده را به روی افراد سود جو ببندید. سوء استفاده به این صورت است که اگر شما نامی را برای وب سایت خود انتخاب کنید که از لحاظ املایی پیچیده باشد اگر افراد یک یا دو کلمه را تایپ نکنند یا اضافی تایپ کنند به سایت دیگری  خواهند رفت به طور مثال اگر نام سایت شما Beautifulschool.com باشد وفردی این نام را به صورت com  . biutifulsckoll تایپ کند دیگر سایت شما دیده نخواهد شد و ممکن است کسی از این نام اشتباه برای دیده شدن سایت خود استفاده کند.

6.دقت در انتخاب کلمات: در نام دامنه ی خود حتی المقدور از کلمات فینگلیش استفاده نشود و از معادل انگلیسی آن استفاده کنید تا برای موتورهای جستجو قابل فهم باشد.

7.پسوند دامین: پسوند دامین از اهمیت زیادی برخوردار است. پسوند های com, org, net پر طرفدارترین پسوند های دنیا هستند. البته پسوندir  هم مربوط به کشور ما ایران است. داشتن پسوند com نشان دهنده قدمت بیشتری است . 

البته به یاد داشته باشید که پسوند دامین نیز در نوع فعالیت سایت شما نیز نقش بسیار مهمی دارد. پسوند های مهم عبارتند از

com = تجاری (commerical)

net = شبکه (network)

org = سازمانی (orgunization)

info = اطلاعاتی (information)

gov = دولتی (government)

edu = آموزشی (education)

af = افغانستان (afghanistan)

8.تلفظ زیبای دامنه: با انتخاب کلمه یا کلمات زیبا و آهنگین میتوانید نام سایت خود را ماندگار تر کنید به طوریکه به آسانی به خاطر سپرده شود. استفاده از ارقام اگر چه بلا مانع است اما دقت کنید از ارقام با مفهوم و مرتبط با سایت استفاده کنید.

9.    خط فاصله بین کلمات: اگر از خط فاصله در بین کلمات استفاده کنید اعتبار آدرس شما  کمی کاهش میابد.. زیرا که باید بعد از این که نام دامین خود را به افراد می گویید باید همیشه متذکر شوید که در بین  کلمات باید خط فاصله باشد. در انتخاب نام دامنه نمی توان از کاراکتر هایی  مانند + = |< , >@ # $. وspace  و بیشتر از 63 کاراکتر استفاده کرد و همچنین باید توجه داشت که نام دامنه با خط تیره شروع نشود و پایان نیابد.

10.عدد و حروف بین اسامی: سعی کنید که در بین کلمات نام دامنه خود از اعداد و ارقام استفاده نکنید جز در موارد خاصی که باعث ایجاد زیبایی در نام دامنه می شود.

11.ترکیب کلمات و حروف به شکل صحیح: همانطور که در موارد قبلی گفته شد سعی کنید از اسامی تک کلمه ای استفاده شود اما اگر مجبور به استفاده از کلمات ترکیبی شدید سعی کنید ترکیب کلمات از نظر دستور زبان دچار مشکل نباشد وخود  کلمات استفاده شده از نظراملایی دچار مشکل نباشند.

12.انتخاب نام برند ها به جای نام های رایج: داشتن نام های معمول و رایج برای نام دامنه ها خصوصا در com بسیار مشکل است چرا که این نام ها به سرعت رزرو میشوند. فرض کنید که شرکتی که حوزه ی فعالیت آن در زمینه ی خرید و فروش ماشین است می خواهد نامی برای سایت خود انتخاب کند. اولین گزینه شاید car.com یا car.ir باشد که به احتمال زیاد این نام ها قبلا ثبت شده اند پس اگر شخص نام برند های موجود در صنعت اتوموبیل و یا اسامی مشهور در این زمینه را انتخاب کند شانس بیشتری هم برای داشتن نام دامنه ی خوب و هم برای بازدید بیشتر خواهد داشت.

13.استفاده کردن از پیشوند ها و پسوند های پیشنهادی: سعی کنید تا جایی که امکان دارد از پیشوند ها و پسوندهایی که خود سایت های ثبت دامنه به شما پیشنهاد می دهند مانند MY, The و غیره استفاده نکنید زیرا این کلمات با وجود کوتاهی و آسانی به راحتی قابل فراموش شدن هستند. سعی کنید به جای استفاده از آن ها، خود کلمات دیگری را امتحان کنید.

14. خود را به .com محدود نکنید: سعی کنید از پسوند هایی که مرتبط با کار شما هستند استفاده کنید و خود را به .com محدود نکنید. به طور مثال اگر در ایران هستید می توانید ازدامنه .ir  استفاده کنید.

15. ثبت حداکثر پسوندها پس از قطعی شدن نام: سعی کنید اگر آدرسی را ثبت کردید حداکثر پسوند های آن را خریداری کنید. به طور مثال .com, .ir, .org,… از این طریق هم راه برای سوء استفاده از سایت های پر بازدید مسدود می شود. لازم به ذکر است که داشتن نام دامنه ای که تمامی موارد بالا را دارا باشد به سختی مححق می شود، اما سعی کنید حتی المقدور در زمان انتخاب نام دامنه این موارد را در نظر داشته باشید.

یک روش خوب برای انتخاب این نام  google است.بله تعجب نکنید همین موتور جستجو که همیشه خیلی از ما اولین صفحه مرورگرمان سایت google است،که باز می کنیم.اما قبل از اینکه بریم سراغ google اول باید موضوع سایت خود را مشخص کرده باشید.مثلا من می خواهم بیشتر مطالبی که در سایتم می گذارم در رابطه با طراحی باشد.ابتدا یک لیست از کلمات و اصطلاحات مرتبط با موضع سایت تهیه میکنیم. حالا سریع میریم داخل سایت مترجم https://translate.google.com کادر سمت چپ را فارسی کرده و کلمات لیست را می نویسم.می بینید که معادل لاتین آن را برای ما می آورد.شاید بگید من خودم معادل لاتین این کلمات را میدونم لازم نیست این کار انجام بدم.درسته اما ما احتیاج به معادل لاتینی داریم که گوگل به ما نشان میدهد.در مورد کلمات پیچیده این کار خیلی به ما کمک می کند.قسمت پایین هم کلمات دیگری آورده شده.

ادامه مطلب...

این کار چند تا خوبی دارد..

 1. بهترین کلمه ای که میتوان به عنوان اسم انتخاب کنیم.
 2. کلماتی که بیشترین جستجو در گوگل داشتن.
 3. پر طرفدارترین موضوعات مرتبط با موضوع ما را می شناسیم.

اولین چیز لازم برای ایجاد یک وبلاگ، انتخاب یک اسم مناسب است. اصلا وبلاگ بدون اسم معنی ندارد (البته همین «بدون اسم» هم می‌تواند نام یک وبلاگ باشد). اسم وبلاگ دقیقا کاربرد اسم و فامیل شخص را دارد. در دنیای مجازی، این اسم وبلاگ شماست که بیش‌تر از اسم خود شما، دارای اهمیت است پس باید در انتخاب اسم وبلاگ دقت کافی صورت بگیرد. در این مقاله یک بررسی اجمالی بر روی انواع اسامی وبلاگ خواهیم داشت.

اسم وبلاگ‌ها را می‌شود با توجه به موضوع آن‌ها به چند دسته تقسیم کرد؛ هر دسته خصوصیات خاص و همچنین مخاطب‌های خاص خودش را دارد.

بعضی از اسم‌ها عمومیت دارند و همه‌جور مخاطبی را جذب می‌کنند. از این اسامی، وبلاگ‌های مرجع و وبلاگ‌هایی که حیطه‌ی کاری گسترده‌ای دارند، می‌توانند استفاده کنند. محدودیتی برای انتخاب اسم وجود ندارد؛ مهم این است که شما در اسم، عمومی بودن وبلاگ را برسانید. مثلا: یادداشت‌های یک وبلاگر، وبلاگی است با مطالب زیاد در موضوعات مختلف؛ و اصولا به‌خاطر پرداختن به موضوعات متفاوت در هر پست، مخاطبین زیادی هم دارد.
اسم‌های شخصی هم می‌تواند طیف گسترده‌ای از افراد را جذب کند؛ مثل کامران نجف‌زاده همچنین می‌توان از اسامی‌ای استفاده کرد که در چند کلمه‌ی کوتاه، وبلاگ را شرح می‌دهند؛ مانند خاطرات جبهه 

من یک فیلسوف هستم
بعضی اسم‌ها فلسفی هستند، یا ریشه در فلسفه دارند؛ یعنی کمی قلمبه‌سلمبه() هستند. هرچند بیش‌تر این نوع وبلاگ‌ها، دست‌ نوشته‌های فلسفی و یا شخصی‌اند؛ اما به‌خاطر نوع خاص انتخاب‌شان، اسم‌های جالبی در این وبلاگ‌ها وجود دارد. وبلاگ نقاط عطف و قمار عشق را می‌توان نمونه‌ای از این دسته وبلاگ‌ها دانست.
در این نوع وبلاگ‌ها آثار نوشته‌های فلسفی به‌خوبی دیده می‌شود. شخصیت نویسنده نیز تأثیر زیادی بر انتخاب چنین اسامی‌ای دارد. انتخاب اسم‌های فلسفی می‌تواند طیفی از خوانندگان را که علاقه به این نوع اسم‌ها و به‌طور کلی به فلسفه دارند، جذب وبلاگ شما کند.


شغل‌های دوست‌داشتنی
وبلاگ‌های با محتوای شغلی، آن‌قدر زیاد شده است که دلمان نیامد شاخه‌ی مخصوصی برای این وبلاگ‌ها قرار ندهیم
اسم وبلاگ می‌تواند متناسب با شغل و حرفه‌ی نویسنده‌ی وبلاگ باشد. با کمی ابتکار و نوآوری نسبت به عنوان شغل‌تان، می‌توانید اسم جالبی برای وبلاگ‌تان بسازید. منبرنت نام وبلاگ دست‌نوشته‌های یک روحانی است. خبرنگار مسلمان هم از همین نوع اسامی برای دست‌نوشته‌های خبری خودش استفاده کرده است.
لطفا لبخند بزنید
یکی از پرطرفدارترین اسامی وبلاگ، اسم‌های طنز است. اصولا کشش و جاذبه‌ی اسم طنز بیش‌تر از سایر اسم‌هاست. پارک ممنوع و الا پنچر می‌شوید، ول‌شدگان، منو برق گرفته، بلغوریات و یادداشت‌های بزبزقندی، نمونه وبلاگ‌هایی از این دست هستند. اگر الان هوس کردید این وبلاگ‌ها را ببینید، بدانید که دلیلش، تأثیر اسم طنز وبلاگ‌شان بوده است
اسم طنز می‌تواند سیاسی، اجتماعی یا هر نوع دیگری باشد که به نوشته‌های شما مربوط می‌شود.

اسم‌هایی از جنس خاص
خیلی‌ها برای اسم وبلاگ‌شان به سراغ اسم‌های خاص رفته‌اند. اسم‌هایی که ناخودآگاه انسان را به یاد چیزی یا جایی می‌اندازد؛ مثل عنوان یک اتفاق، اسم یک مکان، یک زمان، یک شیء و یا هر چیز دیگری که فکر خواننده را به سمتی سوق دهد. منطقه ممنوعه، بن‌ بست و ستاره قطبی نمونه‌ای از این وبلاگ‌ها هستند.

کمی نوآوری هم بد نیست
الحمدالله در بین وبلاگ‌ها و وبلاگ‌نویس‌ها، نوآوری‌های زیادی دیده می‌شود. در مورد اسم وبلاگ هم نوآوری و ابتکارات جالبی صورت گرفته است. همین نوآوری و ابتکار می‌تواند در وبلاگ شما خیلی مؤثر باشد و وبلاگ‌تان را متفاوت از سایر وبلاگ‌ها کند؛ فرقی هم ندارد که این نوآوری از جنس طنز باشد یا فلسفه یا چیز دیگر؛ مثلا: تیتریکاتور، که شاید برای اولین‌بار این کلمه را در بین واژه‌ها گنجانده است یا اسکلیسم و خاکریزیسم
البته این اسم ابتکاری، می‌تواند ترکیبی هم باشد از چند اسم (به‌هرحال این هم نوآوری محسوب می‌شود)؛ مثل طعم شیرین دو دقیقه.


موارد مختلفی توسط متخصصان و اساتید دانشگاهی در زمینه نامگذاری شرکت‌ها یا وب سایت‌ها معرفی شده است که می‌تواند شما را در انتخاب بهترین عنوان برای یک وب سایت یاری رساند


به گزارش خبرگزاری مهر، همه افرادی که تا به حال نشانگر ماوس خود را بر روی بخش "نام کاربر" در صفحه وب سایتی متوقف کرده‌اند می‌دانند که ابداع یک نام برای وب سایت، وبلاگ یا نام کاربری سخت‌تر از چیزی است که تصور می‌رود زیرا این نام باید به گونه‌ای انتخاب شود که به یاد سپردنی بوده و کاربر سال آینده از آن متنفر نباشد.

سی ان ان در گفتگو با وبلاگ نویسان، اساتید رسانه‌های جمعی و متخصصان نامگذاری، شیوه‌های قابل استفاده‌ای برای نامگذاری مناسب برای یک وب سایت یا هر صفحه اینترنتی دیگری را مورد بررسی قرار داده است.

چگونه آغاز کنیم؟

"کریستوفر جانسون" مشاور نامگذاری و نویسنده وبلاگ The Name Inspector معتقد است یافتن نام مناسب را باید با لیستی از کلمات کلیدی که به وب سایت، وبلاگ یا شرکت مورد نظر در ارتباط است آغاز کرد. سپس به بررسی مفاهیم و ریشه شناسی کلمات انتخاب شده پرداخت تا شاید گزینه‌های بیشتر و مناسب‌تری یافته شود.

در ابداع یک نام می‌توان از واژه‌های مرکب، واژه‌های چند بخشی و ترکیبی، افزودن پیشوند یا پسوند، یا اصطلاحات استفاده کرد. پس از تهیه لیست نهایی از واژه‌های مناسب باید از خود پرسید آیا واژه‌های این لیست مفهومی دارند؟ نکته منفی در رابطه با این اسامی خسته کننده بودن و عام بودن آنها است و در عین حال معمولا نام دامنه همراه این اسامی از قبل اشغال شده است.

نام‌های انتخابی مفهومی دارند؟

می‌توان نام‌ها را بر اساس نحوه ارتباط آنها با مخاطب دسته بندی کرد. به گفته "نینا بکهارد" رئیس شرکت نامگذاری The Naming Group، آژانسی که نامگذاری شرکت‌هایی از قبیل Walmart، پوما و Target را به عهده داشته است طیفی از اسامی وجود دارد که از اسامی توصیفی که مستقیما درباره فواید یک محصول یا ویژگی‌های آن اطلاع رسانی می‌کند آغاز شده و به اسامی پوچ که هیچ مفهومی را در رابطه با محصول ارائه نمی‌کند، ختم می‌شود.

برخی از اسامی به سرعت اطلاعاتی را در رابطه با محصول و ویژگی‌های آن ارائه می‌کنند. این اسامی ساده و قابل درک بوده و به مخاطبان یا مشتریان امکان درک ساده گرایش و توانایی‌های یک شرکت یا وب سایت را خواهد داد.

با این حال استفاده از این اسامی برای صنایع رو به رشد از قبیل صنایع وابسته به تکنولوژی از محدودیت‌های زیادی برخوردار است زیرا در این صنایع دانسته‌های امروز به سرعت کهنه شده و تغییر پیدا می‌کنند، تحت چنین شرایطی یک نام می‌تواند به یک زندان تبدیل شود، مشابه نام شرکت AT&T که T آخر از ابتدای واژه Telagraph برگرفته شده است.

مفهومی ندارند؟

بکهارد معتقد است نام‌های پوچ می‌توانند نام‌هایی کاملا ساختگی باشند مانند Kodak یا نام‌هایی از زبان‌های دیگر باشند مانند Hulu که برگرفته از زبان چینی باستانی است و یا حتی می‌توانند به اندازه‌ای مبهم باشند که افراد آن را در قالب نامی ساختگی ترجمه کنند.

نمونه بارز این نوع از نام‌ها Google مشهور است که از واژه Googol به معنی عدد یک به همراه 100 صفر در برابرش برگرفته شده است.

این نوع از نام‌ها سرگرم کننده‌تر بوده و می‌توانند شرکت یا یک وب سایت را از میان خیل نام‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند مجزا سازد. همچنین این نام‌ها زیرکانه‌تر از نام‌های توصیفی بوده و تفاوت خود را با نام‌های عادی به خوبی به رخ می‌کشند. با این حال نباید بررسی مفهوم نام انتخاب شده را در زبان‌های دیگر فراموش کرد زیرا وجود مفهومی ناخواسته و ناآگاهانه می‌تواند نامی که به سختی و با دقت انتخاب شده است را به استهزا بکشاند.

در صورت عدم استفاده از نام‌های توصیفی یا نامهای پوچ می‌توان از نام‌هایی میان این دو نوع استفاده کرد. اسامی مانند Apple یا Yahoo به صورت غیر مستقیم به ارزش‌هایی از برند اشاره دارند که پایه گذاران آن به شناخته شدن و شهرت یافتن در آن زمینه علاقمندند.

آیا نام‌ها تاثیرگذار خواهند بود؟

به گزارش مهر، هیچ چیز سریعتر از وجود نامی مشابه در اینترنت نمی‌تواند نامی که به سختی و دقت انتخاب یا ساخته شده است را به ورطه نابودی بکشاند و گاهی اوقات در جستجوی نام‌ها دامنه به نظر می‌رسد تمامی گزینه‌های ممکن اشغال شده‌اند.

یکی از راه‌های پیشنهادی برای غلبه بر این مشکل استفاده از غلط املایی، واژه‌های ساختگی یا مرکب است، مشابه آنچه در نامگذاری سایت‌های Flickr، Digg یا Topix رخ داده است.

به گفته جانسون موتورهای جستجو بر روی شیوه نامگذاری افراد تاثیر گذاشته است. از آنجا که افراد مختلف در جستجو برای یافتن یا خلق نامهای بدیع و جدید هستند تا نام سایت آنها تنها گزینه در نتیجه جستجو در موتور جستجوی گوگل به شمار رود، از این رو از واژه‌های محبوب موجود در موتورهای جستجو در کنار نام‌های منتخب خود استفاده می‌کنند تا به این شکل جایگاه خود را در جستجوهای اینترنتی بهبود بخشند. شیوه ای که به اعتقاد برخی از متخصصان و از دیدگاه نام گذاری برندها استراتژی شکست خورده‌ای است.

آیا نام فراگیر خواهد شد؟

استفاده از ریتم و تم موسیقیایی در نامگذاری می‌تواند جذابیت و دوام نام‌های انتخاب شده را بهبود بخشد. قافیه، تکرار و تکرار یک صدا یا واج آرایی می‌تواند نام نهایی یک محصول، سایت یا شرکت را به سوی تبدیل شدن به نامی فراموش نشدنی هدایت کند.

در عین حال بکهارد معتقد است استفاده از بخش‌های مختلف دستوری یک واژه در نامگذاری نیز تاثیر بسزایی در محبوب شدن نام‌های نهایی دارد.

برای مثال نام LinkedIn را می توان به عنوان یک فعل، صفت یا اسم استفاده کرد. به اعتقاد بکهارد زمانی که یک نام بتواند از میان بخش‌های مختلف دستوری یک واژه عبور کند می‌تواند به نامی فراگیر تبدیل شود.

بر اساس گزارش سی ان ان، تلفظ، هجا و درک و نگارش نام انتخاب شده باید آسان باشد. همچنین کوتاه بودن آن نیز در بسیاری از موارد می‌تواند به شهرت و محبوبیت آن بیافزاید. با این همه در صورتی که نام انتخاب شده مفهوم عمیقی داشته باشد می‌توان بدون در نظر گرفتن همه قوانین و معیارها آن را به عنوان نام نهایی یک وب سایت برگزید.


هنگام ساخت وبلاگ در انتخاب سرویس دهنده دقت کنید ، بهتر است از سرویس دهنده های قدیمی استفاده کنید که وبلاگتان دچار قطعی یا پاک شدن کد های قالب نشود یا بعد از مدتی مطالب از بین نرود .

بلاگفا ، پرشین بلاگ ، میهن بلاگ و بلاگ اسکای میتواند گزینه های بهتری نسبت به سرویس دهنده های دیگر باشد.

در وبلاگی که ایجاد کردید فعلا فقط یک مطلب درج کنید و سعی کنید بعد ازساخت وبلاگ از بروزرسانی های مکرر خودداری کنید، تا وبلاگتان را در گوگل ثبت کنید .بعد از ثبت وبلاگ در موتورهای جستوجو اقدام به بروز رسانی کنید که برای این بخش هم آموزش هایی هست که در ادامه عرض می کنم .

انتخابقالب وبلاگ :

طرح قالب وبلاگ یکی از مهمترین عوامل برای حفظ بازدید کننده ای است که وارد وبلاگ شما شده است.طرح قالب بهتر است متناسب با مطالب در نظر گرفته شود تا به سلیقه شخصی

این نکته بسیار مهم است ، بیننده هایی که وارد وبلاگتان می شوند را نباید آسان از دست دهید .از پیغام های خوش آمد گویی در ورود و خداحافظی از کاربر در هنگام خروج پرهیز کنید.

نحوه بروز رسانی مطالب( بسیار مهم):

بعد از اینکه مطمئن شدید وبلاگ یا وب سایت شما در موتور جستوجوی گوگل ثبت شده می بایست به نحوه بروز رسانی وبلاگتان بیندیشید .سعی کنید از کپی کردن مطالب از سایت ها و وبلاگ ها پرهیز کنید و یا حداقل مطالب را دستکاری کنید چون گوگل متوجه می شود که مطالب کپی شده و امتیازی برای وبلاگتان در نظر نمی گیرد .هنگام کپی مطالب ابتدا همه مطلب را در یک فایل notepad قرار دهید ، فایل نت پد در تمامی ویندوز ها وجود دارد .

از منوی استارت >all programs> سپس گزینه Accessories > و سپس فایل نت پدNotepad

اما این سوال ایجاد می شود که این چه کمکی به مطلب وبلاگ میکند !؟ بسیاری از سایت ها در متن خود از لینک استفاده می کنند و وقتی شما مطلب را مستقیم از سایتی بردارید و در وبلاگتان قرار دهید .گوگل دقیقا متوجه می شود که مطلب کپی است و از کجا کپی شده ، اما وقتی مطلب را در این فایل قرار دهید و بلافاصله همان مطلب را از این فایل کپی کرده و در وبلاگ درج کنید .لینک ها و کدهای اضافی که در متن به صورت مخفی وجود دارد حذف می شود و مطلب خالص را در وبلاگتان درج میکنید ، حتما مطالب را نیز ویرایش کنید و برخی کلمات را تغییر دهید که کپی بودن مطلب از نظر گوگل مشخص نشود .

چنانچه مطلب شما عکس و تصویر نیست و فقط متن است ، برای متن خود یک تصویر انتخاب کنید ، که بالای مطلب قرار دهید و تا حد امکان تصویر با موضوع متن همخوانی داشته باشد .این کار باعث شیک شدن وبلاگ و جذب بازدید کننده می شود .

سعی کنید از درج تصاویر بسیار بزرگ یا بسیار کوچک خود داری کنید .عرض تصویر بهتر است 400 پیکسل باشد ، در صورت امکان گوشه تصویر آدرس وبلاگ خود را کوچک درج کنید .

این کار نشان می دهد که مطلب اختصاصی برای وبلاگ شما آماده شده و بیننده نمیتواند مطلب را در سایت یا وبلاگ دیگری پیدا کند .از درج متن با سایز بزرگ در عکس پرهیز کنید چرا که زیبایی تصویر بسیار مهم است .هم اکنون تمام سرویس دهنده های وبلاگ این امکان را دارند که مطلب را با تنظیم ساعت و تاریخ توسط کاربر، در آینده نمایش دهند .سعی کنید از این امکان بهرمند شوید ، مطلب را طوری تنظیم کنید که ساعت 3 الی 5 بامداد در وبلاگ درج شود .اما علت اینکار ، در این ساعات بروز رسانی وبلاگ ها به حداقل می رسد ، همیشه وبلاگ های بروز شده در صفحه اصلی سرویس دهنده درج می شود .

صفحه اول سرویس دهنده ها هم معمولا دارای پیج رنک بالا است ، پس هرچه زمان بیشتری وبلاگ شما در صفحه نخست نمایش داده شود از نظر گوگل ارزشمند تر است و پیج رنک بالاتری دریافت می کنید .پس همیشه این نکته بسیار مهم را در ذهن داشته باشید که بهترین زمان بروز رسانی وبلاگ ها 3 الی 5 بامداد است ، سعی کنید از ساعت دقیق هم استفاده نکنید چرا که معمولا همه این کار را میکنند و در یک لحظه تعداد زیادی وبلاگ بروز می شود .مثلا ساعت 3:12 دقیقه را انتخاب کنید که اگر تعدادی کاربر ساعت 3 وبلاگشان را بروز کرده اند وبلاگ شما بعد از اینها بروز رسانی شود و حداقل یک ساعت در صفحه اصلی سرویس دهنده باقی بماند .

از لینک در مطلبتان استفاده کنید ، برخی کلمات را انتخاب کنید و از طریق علامت زنجیر که در همه سرویس دهنده ها وجود دارد آن کلمه را به صفحه اول وبلاگتان لینک کنید .علت اینکار این است که در صورتی کهوبلاگهای دیگر از مطالب شما کپی کنند ، گوگل متوجه این امر می شود و امتیازی به آن وبلاگ ها نمیدهد و امتیاز را برای وبلاگ شما منصوب می کند .

همچنین بیننده وبلاگ هایی که از مطالب شما کپی کرده اند ممکن است روی لینک هایی که در متن قرار دادید کلیک کنند و وارد وبلاگ شما شوند و بازدید وبلاگ شما بالاتر می رود .پس هرگز از کدهای راست کلیک ممنوع و قفل انتخاب متن استفاده نکنید و اجازه دهید محتوی وبلاگ شما با این ترفند کپی شود و از کپی کردن ها سود ببرید .

همیشه بخشی از چند خط از متن را در بخش اصلی وبلاگ درج کنید و متن اصلی را در ادامه مطلب قرار دهید .این روش دو حسن دارد ، اول اینکه صفحه اصلی وبلاگ شما مرتب است و شلوغ بنظر نمی رسد ، دوم اینکه بیننده هر مطلبی که دوست دارد مطالعه کند روی ادامه مطلب کلیک می کند و آمار بازدید وبلاگ شما بالاتر می رود .

وبلاگتان را پشت سر هم بروز نکنید ، از درج مطلب در آینده استفاده کنید و در هر 24 ساعت حداقل 1 مطلب و حداکثر 2 مطلب درج کنید .به این صورت فرصت می دهید که گوگل مطالب را شناسایی کند ، چنانچه پشت سر هم مطلب را در وبلاگ قرار دهید بسیاری از مطالب در گوگل شناسایی نمی شود و زحمات شما بی ثمر باقی خواهد ماند .

هنکامی که مطلب شما کاملا آماده ارسال می شود ، از کلمات کلیدی که در هر سرویس دهنده این بخش وجود دارد استفاده کنید ، کلماتی که فکر میکنید بیشتر جستوجو می شود را وارد کنید ، هرگز در این بخش جمله وارد نکنید و فقط کلمات کلیدی حداکثر تا 3 لغت برای هر کلمه کلیدی وارد کنید .

و در مجموع بیش از پنج کلمه کلیدی انتخاب نکنید چرا که هر کلمه ای که انتخاب می شود یک صفحه ی جداگانه در وبلاگ بوجود می آید و صفحات زیاد با مطالب کم باعث سردرگمی موتورهای جستوجو می شود ، پنج کلمه کلیدی برای هر مطلب کاملا استاندارد است .


  سئو چیست؟

SEO یا سئو به معنی بهینه سازی سایت در موتور های جستجو (Search Engine Optimization) و امروزه یکی از مراحل مهم و پر اهمیت در طراحی وب می باشد .


بهینه سازی سایت:
شما کار طراحی سایتتان را به اتمام رسانیده اید ولی هنوز به آن اندازه ای که انتظار دارید بازدید کننده ندارید . مشکل اینجاست که شما هنوز روی یکی از راه های خیلی مهم و مفید افزایش بازدید سایتتان کار نکرده اید . یعنی بهینه سازی موتور های جستجو یا همان بهینه سازی سایت .


بهینه سازی وب سایت چیست؟
Search Engine Optimization (بهینه سازی موتور های جستجو ) عبارت است از مجموعه تکنیک ها و مهارت هایی که به یک سایت اجازه می دهد ترافیک و بازدید کننده های بیشتری از موتور های جستجو نظیر Google ، Yahoo و یا Microsoft داشته باشد .
سئو را می توان به دو محدوده اصلی تقسیم نمود :
۱- off-page سئو: کارهایی که به طور مستقل از وب سایت شما انجام می گیرد .
۲ – on-page سئو: کارهایی که وب سایت شما را تغییر می دهد تا رتبه بهتری را در موتور های جستجو بگیرید .
این آموزش هر دوی این محدوده ها را با جزئیات در بر می گیرد .
به یاد داشته باشید که یک سایت به طور کامل در موتور های جستجو بهینه نمی شود مگر این که شما هر دو بخش off-page سئو و on-page سئو را به کار بگیرید .


سئوی سایت شما:
SEO خریدن لینک های اسپانسر شده و شماره یک در adwords ( سیستم تبلیغات گوگل) و اظهار بر داشتن یک سایت درجه اول در گوگل نیست .
خریدن این گونه تبلیغات مربوط به SEM یا Search Engine Marketing می باشد که به معنای سیستم بازاریابی موتور های جستجو می باشد و در این آموزش قرار نمی گیرد .
سئو به معنای درجه اول بودن نام شرکت شما نمی باشد .

چه کسی از سئواستفاده می کند؟
اگر که سایت طراحی شده در حال حاضر رتبه دهم را در جستجوی عبارت “چگونه تخم مرغ درست کنیم” را دارد ، برای این که رتبه جستجوی این عبارت برای این سایت به یک بهبود یابد ، باید از سئو استفاده کند . از آنجا که موتور های جستجو در وب رایج و رایج تر شده اند تقریبا هر کسی که بخواهد در وب دیده شود می تواند از مزایای بهینه سازی سایت استفاده کند .

بررسی کلمات کلیدی:
قبل از این که شما بتوانید سایتتان را برای موتور های جستجو بهینه کنید ، ابتدا باید بدانید که چه کلماتی را قرار است هدف گیری نمایید . برای یک شروع خوب ۳ یا ۴ کلمه کلیدی را که دوست دارید سایتتان برای آن ها رتبه خوبی کسب کند انتخاب نمایید . با قرار گرفتن این کلمات کلیدی در ذهنتان ، شما می توانید هدف خود را این گونه مشخص کنید که با جستجوی هر یک از این کلمات در گوگل ، سایت شما جزو ۱۰ نتیجه اول باشد . (ما به گوگل اشاره می کنیم زیرا اگر شما بتوانید در گوگل رتبه خوبی بگیرید ، در دیگر موتور های جستجو هم رتبه خوبی خواهید گرفت .) این کلمات کلیدی هم می توانند عام و هم خاص باشند . اما ابتدا لازم است تا قبل از انتخاب ، لیست ما را شامل طرفداران ومنتقدان هر کدام مطالعه نمایید .

کلمات کلیدی بهینه سازی سایت:
در مباحث طراحی سایت ، یک کلمه کلیدی عام کلمه ای است که بسیاری از مردم برای آن جستجو می نمایند زیرا آن ها ممکن است نظری مبهم و نامعلوم نسبت به چیزی که به دنبال آن هستند داشته باشند . کلمات کلیدی عام بسیار کوتاه هستند و خیلی خاص نیستند ( به عنوان مثال کفش یا ورزش ) . این کلمات کلیدی خیلی سخت می توانند در گوگل رتبه اول را کسب کنند زیرا تعداد بسیار زیادی وب سایت وجود دارند که در آن ها مطالبی شامل این کلمات وجود دارد .گرچه اگر شما بتوانید رتبه خوبی برای یک کلمه کلیدی عام به دست بیاورید ، ترافیک بسیار بزرگی را برای سایت خود به دست می آورید.

خلاصه : سعی کنید که برای کلمات عام رتبه بیاورید ولی به آن به اندازه زمانی طولانی بها بدهید . ما به مبتدیان پیشنهاد می کنیم که یک کلمه کلیدی عام را انتخاب کنند اگر که زمینه کاری آن ها خیلی رقابتی نیست .

کلمات کلیدی خاص:
کلماتی کلیدی خاص تشکیل شده از تعداد زیادی صفات و یا کلمات هستند که جستجو را بسیار هدفمند می سازند . کسانی که این گونه جستجو ها را انجام می دهند ، دقیقا می دانند که چه می خواهند . (به عنوان مثال : کفش پاشنه بلند سیاه) . این کلمات کم تر جنبه رقابتی دارند و دستیابی به رتبه خوب در موتور های جستجو برای آن ها آسان تر است . جنبه منفی این است که این گونه کلمات تعداد بسیار کم تری از جستجو را در ماه شامل می شوند . به عبارت دیگر شما نیاز به تعداد بسیار زیادی از کلمات کلیدی خاص با رتبه یک دارید تا برای شما ترافیکی معادل یک کلمه کلیدی عام را بیاورد .

خلاصه : به راحتی می توان برای کلمات کلیدی خاص رتبه های بسیار خوبی را بدست آورد و ترافیک حاصل از آن بسیار هدفمند است . تنها جنبه منفی اینجاست که بازدید کنندگان این گونه کلمات به مراتب کم تر هستند .

کلمات کلیدی منحصر به فرد و یا تجاری :
این ها کلماتی هستند که تنها به شرکت شما اختصاص دارند . آن ها یکی از آسان ترین راه هایی هستد که می توانید ترافیک جذب کنید .گرجه برخی از شرکت ها یک محصول جدید را با نامی منحصر به فرد عرضه می کنند ولی فراموش می کنند که کلمه کلیدی آن را در سایت خود بهبود ببخشند . در این صورت رقیبان زیرک آن ها می توانند با آگاهی از بهینه سازی سایت از فرصت استفاده کنند و رتبه بالایی را برای این گونه کلمات کلیدی برای خود کسب نمایند . اگر که شما یک نام تجاری و یا محصول معروف دارید ، خود را مطمئن سازید که سایتتان برای این کلمات کلیدی رایگان بهینه شده است .

ابزارهای بررسی کلمات کلیدی:
ابزارهای بررسی کلمات کلیدی شامل ۲ بخش جادویی و یک بخش آمارگیری سخت می باشند .

جمع آوری یک لیست کوتاه:
برای اینکه بتوانید از تکنیک های بهینه سازی که آموزش می دهیم به خوبی استفاده نمایید ، برای هر کدام از صفحات سایتتان بیش از دو تا سه کلمه کلیدی را نشانه نگیرید . یکی از اشتباهات متداول مبتدیان بهینه سازی سایت این است که برای هر صفحه بیش از ۵۰۰ کلمه ی کلیدی را مشخص می کنند و توقع دارند که در گوگل برای این کلمات رتبه یک بگیرند . این کار ممکن بود ده سال پیش جواب بدهد ولی در حال حاضر موتور های جستجو از الگوریتم های بسیار پیچیده ای استفاده می کنند و از این راه نمی توان به آن ها حیله زد . به همین دلیل است که بهتر است از تعداد کمی از کلمات کلیدی کوتاه و مختصر شروع شود . برای سایت های جدید تقریبا عیر ممکن است که از همان ابتدا برای تعداد زیادی از کلمات کلیدی رتبه ی خوبی داشته باشند .


تگ عنوان ( title tag ) در بهینه سازی وب سایت:
اولین و مهم ترین اقدام سئوکه باید بر روی صفحات خود انجام دهید تگ عنوان ( title tag ) می باشد .
<title </title
بسیاری از افرادی که از طریق منابع خارجی و یا ویرایشگر متن WYSIWYG استفاده می کنند ، قرار دادن تگ meta را که می تواند برای آن ها محبوبیت زیادی در موتور های جستجو داشته باشد را فراموش می کنند .
فواید استفاده از تگ های عنوان بهینه شده شامل ۳ بخش می باشد :
۱ – کاربری که برای کلمه کلیدی شما جستجو کرده است ، در صورتی که عنوان سایت شما مثل عبارت جستجو شده باشد ، لینک و عنوان سایت شما را به صورت مشخص (هایلایت ، پررنگ ، bold) شده مشاهده می کند و این به طور قطع می تواند تعداد کلیک برای سایت شما را افزایش دهد نسبت به وقتی که از تگ عنوان استفاده نشده است .
۲ – باعث افزایش رتبه بندی ( ranking ) شما در موتور های جستجو خواهد شد .
۳ – به موتور های جستجو کمک می کند تا بین صفحاتی که ممکن است شبیه هم باشند تفاوت قائل شود .

افزایش تعداد کلیک ها:
بهینه سازی سایت در موتور های جستجو تنها قرار گرفتن در رتبه های برتر و صفحات اولیه موتور های جستجو نیست ، بلکه به معنای جذب میزان ترافیکی است که شما از سایت خود انتظار دارید . اگر شما برای عبارت ” کلاه های رایگان ” رنک #۶ داشته باشید ، هنگامی که کاربری عبارت ” کلاه های رایگان ” را جستجو می کند ، در صورتی که عبارت جستجو شده در عنوان سایت شما موجود نباشد ، کاربر فرق زیادی میان سایت شما و دیگر سایت ها مشاهده نمی کند .
در صورتی که عنوان سایت شما شامل کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد ، کاربر با جستجوی کلمه کلیدی ، عنوان سایت شما را به صورت پررنگ و مشخص ( bold ) مشاهده می کند و این به مقدار بسیار زیادی میل کاربر را برای مشاهده سایت شما افزایش می دهد .

رتبه بندی ( ranking ) بهتر:
اکثر مردم اعتقاد دارند که عنوان سایت جایی است که باید نام تجاری و یا نام دامنه خود را ذکر کنند . این کاملا اشتباه است و عنوان صفحات یکی از آسان ترین راه هایی است که شما می توانید به موتور های جستجو بگویید که صفحه مورد نظر از سایت شما در چه موردی است و نیز صفحات سایت شما چگونه طبقه بندی شده اند . در حالی که بسیاری از افراد به عنوان صفحات توجه ندارند ، موتور های جستجو به آن توجه می کنند .
شما می توانید با قرار دادن مهم ترین کلمات کلیدی در عنوان سایت خود ، از این فرصت استفاده کنید برای این که رتبه بالایی را برای کلمات کلیدی مورد علاقه خود بدست بیاوربد . اگر شما هنوز مایلید که عنوان سایت شما شامل نام شرکت و یا دامین شما یاشد ، می توانید نام تجاری و یا دامین سایت خود را بعد از کلمات کلیدی و بعد از خط فاصله قرار دهید ( مثلا ” کلاه های رایگان - yourcompany.com “) بدین منظور که نشان دهید این کلمات کلیدی برای شما بسیار مهم هستند .

کمک به موتور های جستجو برای بهینه سازی وب سایت:
مثل یک موتور های جستجو بودن آسان نیست . آن ها روز و شب در وب می خزند و اطلاعات را از وب دریافت می کنند و سعی می کنند آن ها را بر اساس شیوه سودمندی ذخیره کنند تا کاربران بتوانند چیزهایی را که به دنبالش هستند بیابند . کار آن ها را ساده تر کنید . به طور شفاف و واضح عنوان و موضوع هر صفحه را با استفاده از تگ عنوان مشخص کنید و به موتور های جستجو کمک کنید تا بتواند بین صفحات به راحتی وجه تمایز قائل شود .

شما ممکن است دو صفحه در سایت خود داشته باشید که بسیار به هم شبیه باشند و با کمی تفکر بتوان دریافت که میان آن ها تفاوت هایی هست . اجازه ندهید تا موتور های جستجو نظرشان را برای شما ترسیم کنند زیرا ممکن است اشتباه کنند ، در عوض برای آن ها تصمیم گیری کنید و تفاوت ها را خوتان برایشان بیان کنید . این باعث می شود که سایت شما از دوگانه شدن محتوا هم مصون بماند که در آینده با عمق بیشتری بررسی خواهد شد .


تگ های header و bold در SEO:
با این که در ده سال اخیر اینترنت به میزان قابل توجهی تغییر کرده است ولی چیزی که همچنان ثابت مانده است روشی است که وبمسترها مطالب و سرفصل های مهم سایتشان را با آن مشخص می کنند . سرفصل های یک صفحه معمولا با تگ های header مشخص می شوند . ( از <h1> تا <h6>) و همچنین مطالب مهم در تگ های bold ( به صورت پر رنگ و برجسته شده ) قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که کاربر به این مطالب توجه بیشتری نشان می دهد . نه تنها این مطالب توجه کاربران را به خود جلب می کند بلکه به عنوان یک شاخص ابتدایی در اختیار موتور های جستجو قرار می گیرد تا بفهمند صفحه مورد نظر درباره چه چیزی صحبت میکند و چه قسمت هایی از آن مهم تر هستند .

<h1> تا <h6> ( تگ های header )
تگ های header راه بزرگی هستند تا رتبه بندی ( ranking ) خود را در موتور های جستجو بالا ببرید . به عنوان مثال اگر شما صفحه ای در مورد ” کلاه های رایگان ” دارید ، بهترین راه برای مشخص کردن آن گذاشتن یک تگ header به صورت زیر در ابتدای صفحه است تا به بهترین وجه به کاربران و موتور های جستجو نشان دهید که این صفحه از سایت شما در مورد چه چیزی صحبت می کند :
<h1>کلاه های رایگان</h1>
البته با توجه به استراتژی های دیگر موتور های جستجو این مهم است که از به کاربردن تعداد زیادی کلمات کلیدی خودداری کنیم و یک قاعده خوب برای این کار این است که در هر صفحه حداکثر از سه تا چهار تگ header استفاده کنیم و بعد از تگ های header حداقل یک پاراگراف متن داشته باشیم .
صفحه ای که شامل تعداد زیادی تگ header باشد برای موتور های جستجو شبیه به اسپم به نظر می رسد و برای کاربران مفید نخواهد بود.
italic ، bold و emphasis
بعد از این که از تگ های header در صفحه خود استفاده کردید ، هنوز کار شما به اتمام نرسیده است و هنوز ابزارهای زیادی هست که شما می توانید برای هدفمند سازی کلمات کلیدی سایت خود از آن ها استفاده کنید . هنگامی که کلمات کلیدی را در صفحات خود به کار میبرید مهم است که این کلمات را به همراه تگ های bold یا italic یا emphasis به کار برید تا مطمئن شوید موتور های جستجو پی به مهم بودن این کلمات می برند .
بسیاری از افراد در صفحات خود از انیمشن های فلش و یا تگ های span به وسیله css ، بسیار استفاده می کنند و این درحالی است که موتور های جستجو به سختی قادر به تشخیص این ها می باشند . پس با استفاده از تگهای ساده ی html که در بالا ذکر شد کار را برای موتور های جستجو آسان کنید .

توجه:اگر از مدیریت مطالب CMS استفاده می کنید حتما نام مستعار مطالب را فارسی قرار بدبد(البته اگر مخاطب شما فارسی زبان هستند)

 • www.caddesign.ir/tutorial/internet/seo.html

 www.caddesign.ir/بهینه-سازی/اینترنت/آموزش.html           خیلی بهتر است...


   یکی از مهمترین قسمت در صفحات اینترنتی ایجاد مطلب است.وبلاگ ها که کارشون مشخص است.صاحبان آنها بیشتر وقت خود را در ایجاد مطالب و قرار دادن آنها در وبلاگ خود میکنند.اما سایت ها شاید کمتر با این نکته توجه داشته باشند در کنار را اندازی یک سایت حتما باید قسمتی را به مطالب اختصاص دهید.این مطالب هم میتواند آموزش در مورد خدمات و یا کالایی باشد که ارائه میدید یا اخبار و یا هر موضوعی که برای کاربران اینترنت جالب و با موضوع سایت خود در ارتباط است.

اگر تمام تمرکز خود را بر روی یک موضوع گذاشته اید و وقتی برای ایجاد مطلب جدید ندارید باید سعی کنید در زمان های کوتاه سایت خود را بروز کنید.چرا ؟؟؟چون اولین چیزی که جستجوگر گوگل دوست داره وبلاگ ها و وبسایت هایی است که مطالب آنها با فاصله زمانی کم و به صورت مرتب بروز میشوند.

یک راه حل اینکه شما مطلب را از سایت دیگر کپی برداری کنید.اما اینکار یکی از بدترین کارهایی است که گوگل بدش میاد.اما اگر به چند نکته توجه کنید میتوانید از مطالب دیگران در لابلای مطالب خود استفاده کنید.البته از سر ناچاری و نبود زمان کافی.

اگر نویسنده یک سایت آدم با تجربه باشه حتما این تکنیک ساده را در مطالب خود استفاده میکنه!!! 

چی همین کاری که من الان کردم.در خط بالا علامت تعجب سوم یک لینک با سایت caddesign است.بله موس ببرید روش.به همین سادگی.پس اگر مطلبی از جایی کپی میکنید هیچ وقت به صورت مستقیم در ادیتور سایت خود paste نکنید.اول داخل Notepad آن را Paste کنید بعد از داخل Notepad کپی کرده و داخل ادیتور سایت paste کنید.

مطالبی که داخل ورد هستند را مستقیم کپی نکنید.چون در لا بالی نوشته ها کدهایی است که موتورهای جستجو متوجه میشوند این مطالب از داخل ورد کپی شدن.حتا اگر مطلب از خود شما است و در هیچ سایت دیگری وجود ندارد.به تصاویر دقت کنید و آنها را با هم مقایسه کنید.

مشاهده میکنید که کدهای بکار رفته در عبارت کپی شده از داخل ورد بیشتر و متفاوت هتند.

اگر تصویری میخواهید از سایت دیگر در سایت خود قرار دهید را یا در فضای هاست سایت خود Upload کنید یا در فضاهای مجازی که مربوط به Upload تصویر است.چون تصویر دارای یک url یا ادرس است و اگر این ادرس مربوط به سایت مبدا باشد مشخص میشود که این تصویر کپی شده است.و خود همین یک لینک خروجی و یک امتیاز برای سایت مبدا به حساب می آید.

عنوان مطلب را یک تغییر کوچکی بدهید و تا جایی که امکانش هست خود مطلب را دستکاری کنید.یعنی قسمت هایی را حذف یا قسمت هایی را با نگارش خود بازنویسی کنید.


 سرعت بارگذاری صفحات سایت و وبلاگ از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است.این صفحات دارای حجم هستند،که هر چه قدر اجزاء داخل آن بیشتر باشد، حجم آن هم بیشتر می‌شود. حجم صفحات اینترنتی معمولاً با واحد کیلوبایت سنجیده می‌شود و اگر صفحه‌ای حجم مگابایتی داشته باشد، آن صفحه بسیار سنگین است.


اما شما به عنوان یک وبلاگ‌نویس باید به این موضوع، یعنی حجم صفحات وبلاگ، توجه ویژه‌ای داشته باشید که حجم آن به اندازه‌ای نشوند که بازدیدکننده ناراضی گردد. برای رسیدن به این هدف هم کافی است که میزان محتویات داخل آن را به اندازه کنید. مثلاً متن زیاد طولانی علاوه بر اینکه از صبر و حوصلۀ خواننده خارج است، با سنگین شدن صفحه مدت زمان بارگذاری آن برای مخاطبین زیاد شده و این در حالی است که با سرعت پایین اینترنت کاربران ایرانی مشکل دو چندان می‌شود.


عکس‌ها نقش بسیار زیادی در بالا رفتن حجم صفحات دارند. به نظر می‌رسد که وجود عکس در نوشته بسیار موثر و کارا است. اما اگر تعداد آنها بیش از حد شود، مشکل سنگین شدن صفحات وبلاگ گریبان بازدیدکننده‌ها را خواهد گرفت. اگر فکر می‌کنید که باید عکس‌های زیادی را در یک صفحه از وبلاگ بگنجانید، بهتر است حجم آنها را به میزانی که بر روی کیفیت آنها تاثیر زیادی نذارد توسط نرم افزار کاهش دهید.

شما با استفاده از فوتوشاپ و save کردن تصویر به صورت save for web حجم تصویر را کم کنید.و یک راه ساده که خیلی مناسب است استفاده از نرم افزار Image Optimizer است.شما تصویر را وارد محیط نرم افزار میکنید و بر روی ابزار Comperess Image کلیک کنید و حال jpg یا gif را انتخاب کنید و با استفاده از تنظیمات میزان کیفیت و حجم تصویر را تنظیم کنید.و به وسیله گزینه save as تصویر را ذخیره کنید.

دانلود نرم افزار Optimizer Image

سعی کنید قبل از آپلود کردن تصویر حتما حجم آن را تا جایی که امکان دارد کاهش دهید.بخصوص تصاویری که قرار است در قالب استفاده شوند و همیشه همراه با صفحات لود میشوند.


قالب وبلاگ شما، به عنوان کدهایی که همراه با هر صفحه برای بازدیدکنندگان بارگذاری می‌شود، عامل دیگری در سنگین شدن صفحات وبلاگ است. به نظر می‌رسد قالب‌های سنگین علاوه بر مشکل مذکور، برای موتورهای جستجو هم چندان خوش‌آیند نیستند و رتبۀ کمی به وبلاگ شما می‌دهند. البته خود حجم کدهای قالب به تنهایی اهمیت ندارد. بلکه عکس‌هایی که قالب با هر بار بارگذاری بالا می‌آورد هم مهم است. حتی قالب‌های دارای کدهای جاوا اسکریپ حجم به مراتب بالاتری نسبت به دیگر قالب‌ها دارند.

حتما دقت کنید تصاویر مطالب خود را در سایت هایی آپلود کنید که از سابقه و اعتبار بالایی بر خوردار باشند.در غیر این صورت یا بعد از مدتی تصاویر شما از این سایت ها به صورت اتوماتیک حذف میشود با فعالیت سایت تعطیل میشود.و این برابر است با صرف زمان بیشتر برای قرار دادن تصاویر در سایت های آپلود دیگر.تقریبا بیشتر وبلاگ نویسان با این مشکل روبرو هستند.شما میتوانید از دو سایت picofile  و persiangig استفاده کنید.

حتما شما یک فرد باسلیقه هستید که میخواهید این هنر خود را با قرار دادن تصاویر و ابزارهای گوناگون که از سایت های سازنده تهیه کردید،در سایت خود نمایش دهید.اما دقت کنید زمانی که یک صفحه دارای کدهای HTML در مرورگر باز میشود از تگ اول شروع به خواندن میکند و خط به خط ادامه میدهد.این ابزارهایی که شما درقالب قرار دادید هر کدام باید از سایت سازنده بارگذاری شوند و این یعنی در بعضی مواقع مرورگر وقت بیشتری برای بالا آمدن صفحه صرف میکند.شاید در وهله اول استفاده از ابزارک های جالب مثل تاریخ ، ساعت ، فرم نظرسنجی ، فال و … خوب و سرگرم کننده به نظر برسد ، اما همین ویدجت ها می تواند سرعت بارگذاری صفحات وب شما را کاهش دهند.


آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر به زبان فارسی

Webmaster Tools یکی از سرویس های ویژه مدیران سایتها و وبلاگ ها است که با هدف افزایش کیفیت سایتها با توجه به معیارهای شرکت گوگل است.

این کار برای افزایش کیفیت نتیایج مرتبط با عبارات جستجو طراحی شده است.

قبل از هر چیز این رو توضیح بدم این سرویس بهترین نتیجه را زمانی خواهد داشت که صاحب سایت یا وبلاگ امکان ویرایش کدهای آن رو داشته باشه، به عبارتی ممکن است نیاز به تغییراتی باشد که برنامه نویس باید آنها را انجام دهد. برای وبلاگها و سایر سرویسها در صورت داشتن شرایطی که در ادامه مطرح خواهد کرد، امکان استفاده از این سرویس گوگل وجود دارد.(این کدها را باید در قسمت head قالب یا قسمت اضافه کردن کدهای اختصاصی در وبلاگ وارد کنید)

<head>
  قرار دادن کدها

</head>

چه نوع سایتهایی را شما می توانید به Webmaster Tools اضافه کنید؟
شما میتوانید هزاران سایت را از جمله سایتهای خبری و موبایل را به حسابتان اضافه کنید. بعلاوه ما از شما میخواهیم سایت خود را تایید کنید . این بدین دلیل است که قبل از اینکه اطلاعات خاصی را درباره سایتتان و قابلیت استفاده از ایزارها را در اختیارتان قرار دهیم باید بدانیم که شما مالک سایتی هستید.
تایید کردن هیچ گونه تاثیری روی پیج رنک یا سئو و بهینه سازی و عملکرد سایت در نتایج جستجوی گوگل ندارد.
(هم چنین دستورالعمل خاصی برای افزودن وبلاگهایی که توسط Blogger و سایتهایی که توسط گوگل ایجاد شده اند،وجود دارد)
اگر شما ایجاد وبلاگتان از Blogger استفاده کردید ، میتوانید به صورت خودکار با قادر ساختن (فعال نمودن) ابزارهایی که Webmaster در اختیارتان قرار می دهد بطور مستقیم از داشبورد Blogger سایت خود را اضافه و تایید کنید.
ثبت سایت در گوگل وبمستر و تایید کردن سایت :
۱- با استفاده از حسابتان به گوگل وبمستر تولز وارد شوید.
۲- روی دکمه Add a site کلیک کنید و Url سایت خود را اضافه کنید . مطمئن شوید که Url خود را بصورت کامل تایپ کنید ، مانند http://www.example.com .
۳- روی دکمه Continue کلیک کنید . صفحه Site verification باز می شود.
در جعبه Name ، اسمی را برای سایتتان تایپ کنید (برای مثال My Blog ) این گزینه اختیاری است.
۵- روش تایید سایت را انتخاب و دستورالعمل ما را دنبال کنید.


چه نوع سایت هایی را می توانم اضافه کنم؟
اینجا فهرستی از انواع Url هایی را که میتوانید به عنوان سایت اضافه کنید میبینید.
http://example.com
https://example.com
ftp://ftp.example.com
http://bar.example.com
http://foo.bar.example.com
http://www.example.com/foo
http://www.example.com/foo/bar
http://foo.bar.example.com/catalog/dresses
داده ها وگزارش هایی که ابزارهای Webmaster در اختیارتان قرار می دهد به بهترین نحو سطح سایتتان انجام می شود. مثلا اگر سایتتان http://www.example.com دارای بخش های مجزا برای کشورهای مختلف باشد ، پیشنهاد می کنیم هر کدام از زیر سایتها یا زیر پوشه ها را به عنوان یک سایت مجزا اضافه کنید.
مثلا اگر شما یک سایت مسافرتی با زیر پوشه های خاصی دارید که کشورهای ایرلند،فرانسه و اسپانیا را پوشش می دهد ، شما میتوانید سایتهای زیر را به حساب Webmaster Tools اضافه کنید.
http://www.example.com
http://www.example.com/france
http://www.example.com/ireland
http://www.example.com/spain
حتی اگر سایت شما دارای نسخه http:// و https:// است ، شما باید هر کدام از نسخه ها را به عنوان یک سایت جداگانه اضافه کنید.
Webmaster Tools وقتیکه سایتی را به حسابتان اضافه می کنید از IDNA (اسامی دامین بین المللی در تقاضانامه) پشتیبانی می کند.


تنها (فقط) نام دامنه را به صورت معمول تایپ کنید ، زیرا در Webmaster Tools به صورت صحیح ظاهر می شود. مثلا اگر شما سایت http://…..com را در جعبه Add site تایپ کنید ، به صورت صحیح به نمایش در می آید. این تنها برای کامپیوتر میزبان قابل اجرا هست . بنابراین ما پیشنهاد می کنیم که شما مسیر Url تان را ایجاد کنید و تنها از کاراکترهای اسکی استفاده کنید که نیازی به گریز ندارد.

نحوه ثبت سایت در این سرویس
پس از اینکه وارد صفحه Webmaster Tools شدید بر روی گزینه Add site کلیک کرده و آدرس سایت رو وارد کنید. پس از آن آدرس سایت نمایش داده خواهد شد که نیاز به تایید دارد. برای تایید سایت بر روی گزینه Verify this site کلیک کنید:


تایید هویت سایت را به دو صورت می توانید انجام دهید. اول اینکه یک تکه کد Html را به صفحه اصلی سایت اضافه کنید و راه دوم اینکه یک فایل با نام مشخص در مسیر اصلی سایت قرار دهید.(کسانی که وبلاگ دارند باید از روش کد HTML استفاده کنند)
در صورتی که به ساختار صفحات html آشنایی ندارید بهتر است که از روش دوم و قرار دادم فایل در مسیر اصلی سایت استفاده کنید. این فایل یک فایل خالی خواهد بود که نام آن را با انتخاب گزینه HTML file در قسمت Verification method به شما نمایش خواهد داد. این نام معمولا فرمتی مانند googlee30bf8a27611ecb4.html دارد.

تایید سایت
پس از تایید سایت امکانات این سرویس فعال خواهند شد.


نکته ای برای وبلاگها: سرویس های وبلاگ در صورتی می توانند از این سرویس گوگل استفاده کنند که اجازه ویرایش صفحه Html وبلاگ را داشته باشند. به این علت که برای تایید سایت نیاز به افزودن کدی به صفحه است. خوشبختانه بیشتر سرویس ها شامل blogfa، mihanblog ، blogspot و غیره این امکان را می دهند.به این صورت که گزینه ویرایش قالب را بزنید و این کد را در بین تگ head قرار دهید.

<head>
  قرار دادن کدها

</head>

حتما صفحه بعدی که آموزش این ابزار هست را مطالعه کنید....


بررسی ویژگی و مزایا
 قبل از هر کاری باید سایت را در این سرویس ثبت کنید و سپس آن را تایید هویت کنید. این مراحل را در آخر این مقاله خواهید خواند. پس از وارد شدن به حساب خود موارد زیر را مشاهده خواهید کرد.
بخش Dashboard
در این صفحه که صفحه آغازین سایتی که ثبت کرده اید است، اطلاعات مختصری از آخرین وضعیت سایت نمایش داده می شود. اینها شامل اطلاعاتی در مورد وضعیت sitemap ها، وضعیت بازبینی سایت توسط موتور گوگل و وضعیت کلمات کلیدی جستجو شده برای ورود به سایتتان است.
در منوی سمت چپ لیستی منویی می بینید که از طریق آن را سایر قسمت های این سرویس می توانید دست پیدا کنید.
مدیریت Sitemap
Sitemap یا به فارسی نقشه سایت، به صورت تعدادی استاندارد عرضه شده که اکثر آنها را گوگل در این سرویس پشتیبانی می کنه. همچنین گوگل این امکان رو میده که نقشه سایت رو به صورت Feed یا “خوراک” ثبت کنید.
با ثبت نقشه سایت گوگل می تونه خیلی راهت تر و سریع تر به مرور سایت شما بپردازد و آدرسهایی که ممکن است لینکی به آنها داده نشده باشه رو پیدا کنه. همچنین تغییرات صفحه خیلی سریعتر شناسایی خواهند شد. استفاده از این سرویس خیلی موثر است و حتما حداقل یک نقشه سایت به ثبت برسانید.
پس از ثبت نقشه سایت می توانید آخرین وضعیت آن را بررسی و تعداد لینکهای اضافه شده به موتور جستجوی گوگل را مشاهده کنید.
مدیریت دسترسی به قسمتهای سایت (Crawler access)
قبل از پیدایش سرویس هایی مانند Webmaster Tools صاحبان سایت برای جلوگیری از دسترسی و اندیس شدن برخی صفحات مجبور به استفاده از فایلی به نام robots.txt بودند. این فایل فرمت خاصی دارد که این امکان را می دهد که به صفحات خاص دسترسی داد و یا دسترسی را ممنون اعلام کرد.
تمام موتور جستجو های کنونی از این فایل پشتیبانی می کنند ولی گوگل در این سرویس و در این بخش این اجازه را می دهد که کنترل بیشتری بر روی دسترسی ها داشته باشید. امکان حدف آدرسها یکی از این موارد است.
همچنین در این بخش می توان به تولید فایل robots.txt پرداخت و آن را در موتور های جستجوی مختلف گوگل مورد آزمایش قرار داد.
مدیریت SiteLinks
در صورتی که خوش شانس باشید و سایت شما دارای بازدید زیاد و همچنین PageRank بالایی باشد در این صورت ممکن است که گوگل لینک سایت شما را به صورت دیگری نشان بدهد. مانند زیر:

Sitelinks
در این قسمت می توانید لینکهایی که در Sitelinks داده شده را ویرایش کنید.
تنظیمات کلی سایت (Settings)
این تنظیمات در داخل بخش Site configuration با نام Settings قرار دارند. کارهای می توانید انجام بدهید به شرح زیر است.

Site Settings
اولین مورد انتخاب کشور هدف است. با این انتخاب سایت شما فقط در جستجو هایی که از آن کشور انجام می شود قرار خواهد گرفت. متاسفانه ایران در این لیست قرار ندارد.
همچنین می توانید به گوگل بگویید که آدرس سایت شما را با www نمایش بدهد یا نه و یا اینکه با توجه به لینک ها این کار را انجام دهد. این گزینه با نام Preferred domain مشخص شده است.
و سرانجام تنظیم تعداد دفعات مراجعه موتور کاوشگر گوگل به سایت در قسمت Crawl rate قابل تنظیم است. ممکن است که به علت بزرگ بودن سایت و مشکلات سرور نتوان پاسخ گوی درخواستهای اضافی بود که در این صورت این مقدار باید کم شود. در صورتی هم که از عدم شناسایی به موقع تغییرات سایت ناراضی هستید مقدار آن را افزایش دهید.
توجه کنید که این گزینه بر ترافیک سایت و همچنین به روز بودن لینکها تاثیر زیادی دارد و در تغییر این مقادیر دقت کند.
بهترین کلمات کلیدی – Top search queries
در این قسمت کلمات کلیدی که در موتور جستجو بیشترین مراجعه را به سایت شما کرده است نمایش داده می شود. همچنین موقعیت شما در نتایج جستجو با استفاده از کلمات کلیدی که در سایت استفاده کرده اید نمایش داده می شود.
این لیست خیلی مهم است و با استفاده از آن می توان فهمید که کاربران به چه چیزهایی علاقه دارند. همچنین چه کلمات کلیدی شانس بیشتری برای کلیک دارند. با استفاده از این کلمات می توانید سایت خود را بهینه تر کنید.

Top search queries
لینک ها به سایت – Links to your site
در این صفحاتی که لینکهایی از سایت های دیگر به آن داده شده است لیست می شوند. همچنین می توان متن لینکی که برای لینک دادن استفاده شده است را مشاهده کرد.
با استفاده از این ویژگی مشخص می شود که کدام صفحات بیشتر مورد پسند مخاطبین قرار گرفته که به آن لینک داده اند و از چه واژگانی برای لینک دادن استفاده کرده اند. امکان مشاهده سایت های لینک داده نیز وجود دارد.
کلمات کلیدی – Keywords
در این صفحه لیست پر کاربردترین کلمات کلیدی قرار دارد. برای درک ساختار مطالب صفحات شما برای تنظیم مقادیر Keyword مناسب است.
برای فارسی این مشکل وجود دارد که حروف اضافه مانند “در” در بالاترین مکان قرار می گیرند.
لینک های داخلی – Internal Links
لیست صفحاتی که در داخل سایت به یکدیگر لینک داده اند در این صفحه نمایش داده می شود. تعداد لینکهایی که به یک صفحه خاص داده شده مشخص است و امکان مشاهده صفحات لینک داده شده وجود دارد.
از این سرویس می توان برای شناسایی لینک هایی که صفحات به یکدیگر می دهند استفاده کرد.
مشترکین خوراک – Subscriber stats
در صورتی که سایت شما Feed یا خوراک ارائه میده در این صفحه می تونید وضعیت مشتریک خود را در سرویس Google Reader مشاهده کنید. در صورتی که این feed ها را قبلا در قسمت sitemap ثبت نکرده باشید می توانید آنها را مستقیما از اینجا به لیست Sitemap ها اضافه کنید.
خطاهای موتور کاوشکر – Crawl errors
موتور کاوشگر گوگل رباتی است که با حرکت در میان سایتها و لینکها آنها را با فرمول خاصی امتیاز بندی کرده و به فهرست نتایج جستجو اضافه می کند. در این صفحه جزئیات خطاهایی که در هنگام کاوش درون سایت شما پیش آمده نمایش داده می شود.
این خطاها در سه گروه عمده Web و Mobile-Chtml و Mobile-Xhtml تقسیم بندی شده که نشان دهنده وجود سه موتور کاوشگر متفاوت برای این نوع صفحات است.
به غیر از Web بقیه موارد زمانی نشان داده می شود که سایت سرویس هایی برای موبایل ارائه کند.
بخش های فرعی شامل جزئیات خطاها هستند که درتصویر مشاهده می کنید:
Crawl Errors
همیشه این موارد را دنبال کنید کنید چراکه اگر مشکلی در کاوش صفحه ای پیش بیاید بدان معنی است که ممکن آن صفحه در نتایج جستجو نشان داده نشود و یا اینکه تغییرات در نتایج اعمال نشود.
در این لیست تنها موردی که ممکن شما را به اشتباه بیاندازد و باید به آن توجه کنید قسمت “Restricted by robots.txt” است. صفحات لیست شده در این قسمت دارای اشکال نیستند و فقط توسط robots.txt که قبلا گفته شد، از لیست نتایج حذف شده اند و در نتیجه موتور کاوشکر آنها را کاوش نکرده است. این لیست کمک خواهد کرد که بدانید دقیقا کدام صفحات از نتایج جستجو حذف شده اند.
گزارش موتور کاوشگر – Crawl stats
این گزارش عملکرد موتور کاوشگر بر روی سایت است که شامل میانگین مدت زمان صرف شده برای دریافت صفحات و تعداد روزانه صفحات بازدید شده و همچنین حجم باند مصرفی است.
این گزارش بسیار جالی است که از آن می توانید برای تغییر عمکرد موتور کاوشگر که شرح آن در بخش Settings داده شد استفاده کنید. توجه کنید که این آمار به صورت ۱۵ روز یکبار به روز می شود. به مقادیر آن دقت کنید و در صورتی که تغییر ناگهانی در آن دیدید، ممکن است مشکلی در سایت یا سرور میزبان سایت شما پیش آمده باشد.

Crawl Stats
همچنین در زیر این آمار خلاصه وضعیت سایت از نظر Page Rank نمایش داده شده است. یعنی در حالت کلی سایت بیشتر در بالای نتایج نمایش داده می شود یا نه.
در ادامه صفحه ای که در هر ماه دارای بیشترین Page Rank بوده نیز نمایش داده می شود.
پیشنهادات بهینه سازی – HTML suggestions
به نظر من این بخش یکی از جالب تری قسمت های این سرویس گوگل است. در این قسمت لیست صفحاتی که دارای مشکلات جزئی هستند که مانع از ارتقاء رتبه آنها در نتایج جستجو می شوند وجود دارد.
برای نمونه در صورتی که دو صفحه از یک عنوان استفاده کنند، این مورد در قسمت Duplicate title tags با عنوان وجود یک مشکل نمایش داده خواهد و با ورود به جزئیات امکان مشاهده صفحاتی که دارای اشکال هستند نمایش داده خواهد شد.
سعی کنید همیشه این صفحه را بررسی کنید و اشکالات گرفته شده را برطرف کنید. مطمئن باشید نتایج خوبی خواهد داشت. معمولا کمی طول می کشد که تغییراتی که به سایت داده اید در این سرویس منعکس شود ولی به هر حال بسیار با ارزش خواهد بود.


روش ساخت نقشه سایت
بعضی از سایتها به صورت اتوماتیک ماژول هایی روی آنها نصب میشه که به صورت پیش فرض بعد نصب و فعال کرده ماژول مورد نظر یک نقشه سایت برای شما ایجاد می کند .
اما در بعضی از مواقع سایت شما این قابلیت را نداره و شما باید یا به صورت دستی (پیشنهاد نمی شود بدلیل وقت گیر بودن و امکان خطا) یا به صورت اتوماتیک از طریق سایتهایی که وجود داره اینکار را انجام بدهید . روشی که من می خواهم در ادامه برای شما آموزش بدهم به صورت اتوماتیک می باشد .
فرض کنید شما سایت خودتان را طراحی کرده اید و حالا می خواهید سایت خودتان را بوسیله نقشه سایت به موتور جستجو معرفی کنید .
نکته خیلی مهم : سایت بدون نقشه سایت اصلا مورد جستجو در اینترنت قرار نمی گیره و فقط باید با وارد کردن آدرس آن سایت ، به آن مراجعه کنیم . به عنوان مثال در سرچ بار تایپ کنید www.asarayan.com که این روش اصلا کاربردی نیست چون شما ممکنه دنبال چیزی در اینترنت بگردید که اصلا اطلاعی در مورد سایت منبع ندارید پس فقط نقشه سایت هست که باعث میشه شما به اون سایت برسید ( دقت داشته باشید که در کنار نقشه سایت کلمات متا و دیسکریپ شن هم به همان اندازه که نقشه سایت مهم است اهمیت دارد که در این قسمت به آن اشاره ای نمی کنم )

بعد از طراحی و آپلود سایت بر روی سرور می خواهیم یک نقشه سایت ایجاد کنیم :
برای ساخت نقشه سایت می توانید از سایتهای زیر استفاده کنید :
بهترین نقشه سایت ساز بدلیل اینکه نقشه سایتی که از طریق این سایت ساخته می شود خیلی سریعتر در موتورهای جستجو ایندکس می شود : http://www.xml-sitemaps.com/ می باشد .از سایتهای زیر نیز می توانید استفاده کنید .
http://www.sitemapdoc.com/
http://www.sitemaps-builder.com/
http://www.freesitemapgenerator.com/
بهترین سایت xml-sitemaps می باشدکه ما هم برای سایت شرکت از همین سایت استفاده کرده ایم .
بسیار خوب سایت xml-sitemapsرا باز کنید تا قسمتهای مختلف را برای شما توضیح بدهم . با بالای سایت کاری نداشته باشید و به پایین جایی که باید آدرس سایت را وارد کنید بروید (هر قسمت به طور کامل توضیح داده شده است .)


بعد از اینکه روی کلید Start کلیک می کنید در حدود 10 دقیقه بسته به صفحات سایت شما زمان می برد که نقشه سایت شما ساخته شود . دقت داشته باشید که فقط تا 500 لینک را به صورت رایگان برای شما تبدیل به نقشه سایت می کند بیشتر از آن را باید هزینه پرداخت کنید .
بعد از اینکه نقشه سایت ساخته شده فایل های مختلف با فرمت های متفاوتی را در اختیار شما برای دانلود قرار میدهد که ما فقط فایل XML را دانلود می کنیم .
سپس باید فایل XML را در شاخه اصلی سایتتان آپلود کنید . شاخه ای که صفحه اصلی سایت در آن با نام index قرار دارد .
نکته : شاخه اصلی به صورت زیر می باشد در پنل های لینوکس public html ( جایی که صفحه index شما با هر فرمتی وجود دارد .index.html/index.php/index.aspx )
من نقشه سایت را دانلود میکنم


وارد سرور می شوم و در قسمت شاخه اصلی سایت مپ را آپلود میکنم .


بعد از آپلود نقشه سایت باید وارد اکانت گوگل (جیمیل) شوید . در صورتیکه اکانت جیمیل ندارید باید بسازید

در صورتیکه مراحل بالا را به درستی انجام دهید به صفحه بعدی میروید که در تصویر زیر مشخص شده است

روی کلید Submit sitemap کلیک کنید
در این مرحله روی کلید sdd sitemap کلیک کنید . نسخه جدید وب مستر گوگل یک کلید قرمز رنگ در بالای صفحه می باشد که باید اسم نقشه سایت خودتان را در کادر باز شده تایپ کنید و کلید Submit را بزنید . (تصویر اول نسخه قدیمی گوگل . تصویر دوم نسخه جدید گوگل )

تمام شد حالا باید منتظر باشید تا گوگل نقشه سایت شما را ایندکس کنه . اینکار هم بسته به نقشه سایتی هست که ساختید ممکنه چند روز در بعضی از مواقع هم تا یک ماه ممکنه زمان ببره


 اگر شما ابزار وبمستر را در قالب سایت یا وبلاگ خود قرار داده باشید یعنی عمل معرفی به جستجو گر گوگل را انجام داده ای.اما در این قسمت به ثبت در گوگل بدون ابزار وبمستر و جستجو گرهای دیگر می پردازیم.

 برای ثبت وبلاگ یا وبسایت خود در گوگل وارد لینک زیر شوید .

http://www.google.com/intl/fa/add_url.html

در قسمت

:URL - آدرس

آدرس وبلاگ خود را به این صورت وارد کنید http://nameblog.servisblog.com

در قسمتnameblogآدرس وبلاگ و در قسمتservisblog.comآدرس سرویس دهنده باید نوشته شود .

سپس روی گزینه (نشانی وب را به فهرست بیفزا) کلیک کنید ، بهتر است در دو روز این عملیات را انجام دهید .

یک هفته تا ده روز طول میکشد تا وبلاگ شما در موتورهای جستوجو وارد شود ، برای تست اینکه وبلاگتان در گوگل ثبت شده یا خیر این عبارت را در گوگل جستوجو کنید .

site :http://nameblog.servisblog.com

در قسمتnameblog  آدرس وبلاگ و در قسمت servisblog.com آدرس سرویس دهنده باید نوشته شود .

بعد از اینکه وبلاگ در گوگل ثبت شد کار افزایش آماربازدیدرا شروع کنید ، قبل از آن هر اقدامی تقریبا بی فایده است .

ثبت سایت در موتور جستجوی بینگ مایکروسافت (bing.com):

برای ثبت سایت در بینگ، از طریق لینک زیر اقدام کنید:

https://ssl.bing.com/webmaster/SubmitSitePage.aspx

در پایین صفحه، آدرس سایت و کد امنیتی را وارد کنید و دکمه ی Submit URL را کلیک کنید.

سایت زیر این توانایی را دارد که سایت شما را در ۷۰ موتور جستجو ثبت کند:
http://www.submitexpress.com/free-submission.html

پس از وارد کردن آدرس اصلی سایت و ایمیل خود دکمه ثبت را بزنید و صبر کنید تا مراحل ثبت انجام شود. این کار چند دقیقه ای طول می کشد .توجه داشته باشید صفحه مربوطه را تا هنگام نمایش کامل نتایج ثبت شدن ، نبندید.

میتوانید از این سایت فارسی هم استفاده کنید http://www.parsitools.ir/shenasan/ 


 قبل از هر حرفی در این قسمت نکته ای را میگم که از هدر رفتن وقت و پول شما جلو گیری میکند.

شاید تا به الان سایت هایی را دیده یا عضو شده باشید با عنوان سایت افزایش بازدید.کار این سایت ها این است که مجموعه ای از افراد ردا بطوری مدیریت میکند که از صفحات هم بازدید کنند.این سایت ها به دو روش کار میکنند.

گروه اول: باز کردن تعدادی سایت در یک پنجره به صورت Iframe

تذکر:

این سایت ها با نمایش وب سایت سفارش دهندگان در پنجره ها (iframe) شروع به ارسال بازدید می کنند. ولی این بازدید ها به چه اندازه می تواند برای آن سایت مفید باشد ؟ 

تا چند سال قبل که الکسا بازدید (iframe) را نیز محاسبه می کرد آن موقع استفاده از این سایت ها برای کاهش رتبه سایت در الکسا تا حد بسیار کمی تاثیر گذار بود. که با توجه به زیاد شدن این سایتها الکسا اعلام کرد فقط بازدیدهای را محاسبه می کند که در آدرس بار مرورگر حتما آدرس سایت باشد.یعنی اگر شما به این نوع سایت ها پولی دادید یا وقت گذاشتید هیچ فایده ای ندارد.

گروه دوم:بازدید به صورت تب جدید چند صفحه

این نوع سایت ها چون صفحات را در چندین تب جدا از هم باز میکنند و در آدرس بار ،آدرس خود سایت هک میشود میتوانند در رتبه سایت شما تاثیر زیادی بگذارند.شما با ثبت نام در یکی از آنها و خرید بازدید کننده میتوانید رتبه سایت یا وبلاگ خود را بالا ببرید.و یا با بازکدن صفحه بازدید،هم امتیاز و هم  کسب درآمد کنید.

در اینجا یکی از این سایت ها را که خودم در آن عضو هستم را به شما معرفی میکنم.(توجه کنید صفحه کسب امتیاز فقط در مرورگر فایرفاکس کار میکند)

سایت افزایش بازدید

 


ثبت آدرس در سایت های پر بازدید

استفاده از این روش مقداری متفاوت است. برای این کار شما نیاز دارید تا سایت های دیگر را تشویق کنید تا به سایت شما لینک بدهند.به عبارت دیگر سایت های دیگر از طریق مطالبی که می نویسند سایت شما را به عنوان مرجع مطالب معرفی کنند.

 

اگر می خواهید خودتان لینک هایی از سایت دیگر به سوی سایت خود ایجاد کنید، باید سایت ها و یا شبکه های اجتماعی را بیابید که امکان انتشار مطالب لینک دار را فراهم می کنند. مطالب آموزنده ای در قسمت های کامنت(نظر) سایت های دیگر بنویسید و به آدرس سایت خود لینک کنید. فرایند ایجاد لینک به سایت شما مقداری آهسته است اما در نهایت SEO سایت شما را بهبود خواهد داد.

 

PageRank چیست؟

PageRank در لغت به معنای ” رتبه ی صفحه ” می باشد و سیستمی است که پایه گذاری آن توسط مشهورترین موتور های جستجو یعنی گوگل انجام شد . در ابتدا موتور های جستجو به تمام وب سایت ها به طور یکسان رتبه می دادند و نتایج جستجو تنها بر اساس محتوا و تگ های متایی که در آن صفحات قرار داشتند ، بود . با گذشت زمان سیستم PageRank یا همان رتبه بندی صفحات ، موتور های جستجو را دگرگون ساخت و یک فاکتور دیگر به معیارهای آن ها افزود یعنی : اعتبار سایت .
برای اینکه مشخص شود یک وب سایت تا چه اندازه مهم و معتبر است، گوگل سایت های بزرگ متعددی را انتخاب کرد، سایت هایی مانند cnn.com و dmoz.org و espn.com . این دسته از سایت ها به طور واضح معتبر بودند و گوگل اینگونه دریافت که اگر این دسته از سایت ها به سایت دیگری ( مثلا سایت B ) لینک دهند ، در این صورت سایت B می تواند بخشی از اعتبار آن سایت را کسب نماید و به همین ترتیب اگر سایت B به سایت دیگری ( مثلا سایت C ) لینک می داد ، در این صورت سایت C نیز می توانست بخشی از اعتبار آن را کسب کند و همین طور سایت کوچکتر نیز.
با استفاده از همین سیستم برای اعتبارسنجی یک سایت ، گوگل توانست به هر سایت بر اساس اعتبار آن عددی را از ۰ تا ۱۰ تحت عنوان PageRank (یا رتبه ی صفحه ) نسبت دهد. البته سیستم PageRank تا الان بسیار پیچیده تر شده است ولی اینگونه آغاز شد.

PageRank من چیست؟
برای اینکه بتوانید بفهمید PageRank ( رتبه ) سایت شما و یا سایت دیگران در موتور های جستجو چند است ، میتوانید نوار ابزار گوگل را با نام Google’s toolbar نصب نمایید . گوگل یک نمودار کوچک سبز رنگ دارد که رتبه ی هر سایت را از ۰ تا ۱۰ نمایش می دهد . لازم است توجه داشته باشید که رتبه نشان داده شده در نوارابزار گوگل به صورت تخمینی است و ممکن هر سه ماه یکبار به روز گردد .

چه کسی از PageRank استفاده می کند؟
در ابتدا که سیستم PageRank ابداع شد تنها گوگل از این تکنولوژی استفاده می کرد ، اما وقتی دیگر موتور های جستجو متوجه شدند که تا چه اندازه سیستم PageRank در افزایش صحت و دقت گوگل نقش داشته است ، تقریبا تمام آنها سیستم PageRank را در بخشی از الگوریتم خودشان قرار دادند. در گذشته در حالی که بسیاری از سایت ها در حال کار کردن برای افزودن سیستم PageRank به الگوریتم های جستجویشان بودند ، برخی دیگر نتوانستند صبر کنند تا خودشان بسازند و سیستم PageRank را از طریق گوگل اعمال کردند . (مثلا سایت یاهو مدتی از این طریق عمل می کرد . )
صرف نظر از موتور های جستجو ، متخصصان بهینه سازی موتور های جستجو (بهینه سازی سایتs : Search Engine Optimization Specialists ) ، خریداران لینک ، صاحبان سایت ها ، فروشگاه داران ، و هرکسی که به دانستن ارزش سایت علاقه مند بود ، به PageRank سایت در موتور های جستجو نگاه می کردند تا بفهمند یک سایت تا چه اندازه مهم است.

PageRank چه قدر مهم است؟
زمانی که گوگل در دوران ابتدایی خود به سر می برد ، PageRank تنها معیار و فاکتور برای رتبه بندی یک سایت محسوب می شد . ولی به زودی هنگامی که جامعه ی سئوپی به اینمساله برد ، سعی در پیدا کردن راه هایی برای افزایش مصنوعی و ساختگی PageRank خود کردند . این سایت ها اعتبار بیشتری پیدا کردند نسبت به اعتباری که گوگل فکر می کرد باید داشته باشند . بنابراین گوگل و دیگر موتور های جستجو پی بردند که تا چه میزان به PageRank اهمیت بدهند و در طول سال ها اهمیت PageRank کاهش یافت .
یکی از تاکتیک های گوگل این است که مقادیر PageRank هر سایت را در نوارابزار خود در سال تنها ۴ بار به روز می کند به جای این که هر هفته این کار را انجام دهد .و این کار متخصصان بهینه سازی موتور های جستجو ( بهینه سازی وب سایت ) را سخت تر می کند تا دقیقا بفهمند رتبه واقعی یک سایت چند است . تاکتیک دیگر گوگل جلوگیری از سایت هایی است که اقدام به فروش لینک سایت های دیگر به منظور افزایش رتبه در سایت خود می کنند . از طرفی گوگل به راحتی نمی تواند از این تاکتیک استفاده کند زیرا باید ریسک رتبه مناسب ندادن به یک سایت خوب را بپذیرد .
این یک جنگ بین گوگل و متخصصان بهینه سازی سایت است که به زودی پایان نمی پذیرد .

من از کجا برای سایتم PageRank کسب کنم؟
به مرحله ای رسیده ایم که شما واقعا باید کاری را انجام دهید . گرچه سخت است ولی گرفتن یک PageRank بالا برای سایتتان باید جزو استراتژی طولانی مدت شما درسئو باشد .
تنها راهی که سایت شما قادر است PageRank کسب کند این است که لینک سایت شما در حداقل یک سایت که در حال حاضر دارای PageRank است قرار بگیرد ، این به این معناست که گرفتن یک تن لینک در سایت هایی که دارای PageRank صفر هستند به امتیاز سایت شما هیچ کمکی نخواهد کرد . در صورتی که قرار گرفتن لینک سایت شما در سایتی با PageRank شش می تواند به زودی سایت شما را به PageRank شش برساند ، اگر سایت شما توسط گوگل بررسی شده و دارای تعداد انبوه لینک به دیگر سایت ها نباشد .
پروسه ی افزایش پیج رنک سایت به طور مستقیم به کسب لینک بستگی دارد . کسب لینک به معنای قرار گرفتن لینک سایت شما در سایت های دیگر به طور طبیعی و یا از طریق خرید لینک می باشد .


Sitewide Links چیست؟ 


Sitewide Links لینک ها ، لینک هایی هستند که در سئو و بهینه سازی یک سایت می توانند مفید یا غیر مفید باشند.و در تمام صفحات یک سایت دیده می شوند ، Sitewide Links لینک ها معمولا در بخش فوتر سایت یا ستون های کناری یک سایت قرار داده می شوند .
این نوع لینک ها را ممکن است هم به صورت nofollow ایجاد کنند و همچنین می توانند این کار را نکنند ، البته اغلب مدیران سایت ها ، تصمیم می گیرند که آنها را nofollow کنند .
Sitewide Links که یکی از موارد زیر مجموعه لینک بیلدینگ است بسیاری از مدیران سایت ها ، تبلیغات و هم چنین تبادلات لینک ها را از این نوع لینک ها ایجاد می کنند ، یعنی در تمام صفحات وجود دارند که در این صورت این کار برای آنها بسیار پر سود می باشد ، چون اگر این لینک ها داخلی باشند ( یعنی لینک ها درون سایت خودش باشند) سایت دچار افزایش ترافیک می شوند و اگر لینک های خارجی باشد(لینک به سایت های دیگر) در این صورت سایت های دیگر بهره مند نیز می شوند و اگر هم تبلیغات باشد که بازهم به نفع تبلیغ کننده است.
امروزه بسیاری از سایت و وبلاگ هایی هستند که اصطلاحا به آنها رول بلاگ (blog Roll) گفته می شوند ، دقیقا فقط این کار را انجام می دهند ، یعنی در سایت خود مجموعه ای از لینک های خارجی قرار داده اند.
بعد از الگوریتم پنگوئن گوگل که کار اصلی آن برخورد قاطع با اسپم ها است باید در استفاده از این نوع لینک ها دقت لازم را داشته باشید ، سعی کنید کمتر در فوتر سایت خود به سایت های دیگر لینک دهید ، اگر می خواهید لینک بدهید سعی کنید موارد زیر را رعایت کنید:
در لینک های خارجی از تگ nofollow استفاده نمائید.
در این قیمت سعی کنید تبلیغات را قرار ندهید (تبلیغات در تمام صفحات تکرار نشود)
در صورتی که به سایت های خارجی می دهید حتی با اینکه آنها را nofollow می کنید ، این لینک ها حتما باید با محتوای سایت شما مربوط باشد
نمونه ای از SiteWide Link :


تفاوت بین Sitewide Links و لینک های در صفحه اصلی (Home Page Links) :

البته جدیدا گوگل این نوع لینک ها را ، کم ارزش ترین لینک ها به حساب می آورد ، اما به هر حال این نوع لینک ها ، ترافیک مستقیمی را برای شما می آورند ، فرض کنید که شما لینک منوی موضوعات خود را در فوتر سایت خود قرار دهید و کاربری از گوگل وارد سایت شما شود ، و ناگهان لینک منوهای شما را مشاهده کند و بر روی آنها کلیک کند ، در این صورت به این نوع کلیک ها ترافیک مستقیم می گویند.
در هر صورت سعی کنید لینک های فوتر در صفحه اصلی و دیگر صفحات متفاوت باشند (البته در صورتی که لینک به محتواهای سایت خود دارید نه لینک به شبکه های اجتماعی و یا منوهای سایت خود) ، یعنی اگر می توانید لینک ها را با یکدیگر ترکیب کنید و صفحات را با یکدیگر متمایز کنید.