0 915 915 84 40 - 0 935 88 354 77  شهر مشهد

ادامه مطلب...


تعريف محصول

توسعه يک محصول جديد نيازمند برنامه ريزي در تمامي زمينه ها قبل از تاييد استراتژي هاي طراحي مي باشد. برنامه ريزي پيش هنگام شامل آناليزهاي مشتريان، بازار، محصول و همچنين برنامه ريزي توليد، تامين، کيفيت و مديريت پروژه مي باشد که اين برنامه ريزي در قالب طرح توجيهي (Business Plan) ارائه مي گردد.

تعريف محصول عبارت است از تعريف مشخصات طراحي محصول، اهداف عملکردي و تدوين برنامه صحه گذاري محصول که بر مبناي نيازها (شامل خواسته هاي مشتري، الزامات قانوني و خواسته هاي شرکت) انجام مي گيرد. پس از دريافت صداي مشتري، اين نيازها به ويژگيهاي طراحي محصول تبديل مي گردند که اين ويژگي ها مبناي طراحي هر محصول مي باشند.

ادامه مطلب...

طراحان، برای تشریح طرح خود در جای جای بدنه خودرو از اصطلاحات خاص انگلیسی استفاده می کنند. حتماً برای شما هم پیش آمده است که در محاوره بین طراحان و علاقمندان به لغاتی برخوردید که برای گوش شما غریب بوده است، از این رو آگاهی شما علاقه مندان به گوشه ای از این لغات مصطلح در طراحی، به شما برای ارائه ایده هایتان، کمک به سزایی خواهد کرد.

ادامه مطلب...

خودرو وسیله نقلیه ای است که انسان برای رفع نیازمندی های خود از آن استفاده می کند، یک خودرو از بخش های مختلفی تشکیل شده است، این بخش ها عبارتند از :
1- شاسی و بدنه
2- سیستم تعلیق
3- سیستم ترمز
4- سیستم فرمان
5- مولد قدرت(مولد)
6- سیستم سوخت رسانی
7- سیستم انتقال قدرت
8- برق خودرو
درمجموعه ای از مقالات، سعی داریم توجه بیشتری به قسمت های مختلف خودرو نماییم. این مجموعه مقالات می تواند برای دانش آموزان و دانشجویان رشته مکانیک خودرو، صنایع اتومبیل و رشته های مشابه مورد استفاده قرار گیرد.

خودرو مفهومی چیست؟  خودرویی که هدف کمپانی از ساخت آن نشان دادن توانمندی های خود در تولید یک خودرو با طراحی مدرن ، آینده نگرانه و استفاده از قابلیت های فنی فوق العاده حرفه ای است ،تحت عنوان خودروی مفهومی شناخته می شود.

ادامه مطلب...

در این pdf به برسی اجمالی از مراحل طراحی بدنه خودرو پرداخته شده است.این مقاله را برای افراد علاقمند به طراحی پیشنهاد میکنم.در این کتاب با موضوعات زیر آشنا خواهید شد:


  1. چگونه طراح خودرو شویم و از کجا آغاز کنیم؟
  2. چه سنی براي شروع کار طراحی اتومبیل مناسباست؟
  3. آموزش رندرینگ
  4. چرا ترسیم هاي ما درستاز آب در نمیآید؟
  5. طراحی یک خودرو توسط مداد رنگی
  6. هفت قانون طلایی طراحی یک خودروي سدان
  7. لوازم و ابزار مورد نیاز در طراحی خودرو

 

ادامه مطلب...

 

دانلود طراحی بدنه خودرو+pdf   

بلوپرینت