09358835477 شهرمشهد

  • slide1
  • slide2

ادامه مطلب...

ساختار بدنه
عنصر اصلی هر ماشین ساختار بدنه است. تمامی اجزای مختلف به بدنه خودرو متصل است. در سلسله مراتب راندگی،مهم تر از حمل و نقل،حفاظت از مسافر و بار می باشد.این مقاله برای اولین بار در CADdesign.ir ترجمه و منتشر شده است هرگونه کپی برداری غیر مجاز است.

ادامه مطلب...


تعریف محصول

توسعه یک محصول جدید نیازمند برنامه ریزی در تمامی زمینه ها قبل از تایید استراتژی های طراحی می باشد. برنامه ریزی پیش هنگام شامل آنالیزهای مشتریان، بازار، محصول و همچنین برنامه ریزی تولید، تامین، کیفیت و مدیریت پروژه می باشد که این برنامه ریزی در قالب طرح توجیهی (Business Plan) ارائه می گردد.

تعریف محصول عبارت است از تعریف مشخصات طراحی محصول، اهداف عملکردی و تدوین برنامه صحه گذاری محصول که بر مبنای نیازها (شامل خواسته های مشتری، الزامات قانونی و خواسته های شرکت) انجام می گیرد. پس از دریافت صدای مشتری، این نیازها به ویژگیهای طراحی محصول تبدیل می گردند که این ویژگی ها مبنای طراحی هر محصول می باشند.

ادامه مطلب...

طراحان، برای تشریح طرح خود در جای جای بدنه خودرو از اصطلاحات خاص انگلیسی استفاده می کنند. حتماً برای شما هم پیش آمده است که در محاوره بین طراحان و علاقمندان به لغاتی برخوردید که برای گوش شما غریب بوده است، از این رو آگاهی شما علاقه مندان به گوشه ای از این لغات مصطلح در طراحی، به شما برای ارائه ایده هایتان، کمک به سزایی خواهد کرد.

ادامه مطلب...

خودرو وسیله نقلیه ای است که انسان برای رفع نیازمندی های خود از آن استفاده می کند، یک خودرو از بخش های مختلفی تشکیل شده است، این بخش ها عبارتند از :
1- شاسی و بدنه
2- سیستم تعلیق
3- سیستم ترمز
4- سیستم فرمان
5- مولد قدرت(مولد)
6- سیستم سوخت رسانی
7- سیستم انتقال قدرت
8- برق خودرو
درمجموعه ای از مقالات، سعی داریم توجه بیشتری به قسمت های مختلف خودرو نماییم. این مجموعه مقالات می تواند برای دانش آموزان و دانشجویان رشته مکانیک خودرو، صنایع اتومبیل و رشته های مشابه مورد استفاده قرار گیرد.

خودرو مفهومی چیست؟  خودرویی که هدف کمپانی از ساخت آن نشان دادن توانمندی های خود در تولید یک خودرو با طراحی مدرن ، آینده نگرانه و استفاده از قابلیت های فنی فوق العاده حرفه ای است ،تحت عنوان خودروی مفهومی شناخته می شود.

ادامه مطلب...

در این pdf به برسی اجمالی از مراحل طراحی بدنه خودرو پرداخته شده است.این مقاله را برای افراد علاقمند به طراحی پیشنهاد میکنم.در این کتاب با موضوعات زیر آشنا خواهید شد:

Login Form