09358835477 شهرمشهد

  • slide1
  • slide2

کتاب آموزش پرسپکتیو با نام Perspective Made Easy نوشته Ernest R.Norling (ارنست نورلینگ) که به زبان انگلیسی است،در چندیدن مرحله ااصول پرسپکتیو را بطور کامل و همراه با تصاویر گویا توضیح داده است.

در این کتاب میخوانیم:

ادامه مطلب...

اولین تابستان سال دوم من بود.من فقط طرح طراحی پویای یک بشقاب کره از دید یک مورچه را انجام داده بودم.در حالی که تو فکر بودم و هوا خنک بود،استاد من نمیتوانست بگوید که آن یک بشقاب کرده است یا یک بلوک از خانه مدرن.این چیزی شبیه تصویر زیر بود.

ادامه مطلب...

این کتاب آموزشی با استفاده از تصاویر زیبا به شکلی جالب پرسپکتیو 1 نقطه،2نقطه و 3نقطه ای را نمایش میدهد.تصاویری از چندین نمونه طراحی هایی که به واقعیت پیوسته اند.        

ادامه مطلب...

دوستان برای آموزش رسم دایره باید پرسپکتیو یک نقطه ای را کامل یاد گرفته باشید.

کلیه قوانین رسم دایره همانند پرسپکتیو یک نقطه ای است فقط کافیست نقاط لازم رو بدست بیاورید.

ادامه مطلب...

اگر دوربين عکاسي را کاملا عمود بر زمين و موازي با ضلع روبرويي يک ساختمان قرار دهيم و يک عکس بگيريم . نتيجه بدست آمده يک تصوير با پرسپکتيو يک نقطه اي ميشود يعني همه ديوارها و ضلع هاي ساختمان به سمت يک نقطه حرکت ميکنند

و به معنای ديگر محور ايکسX ساختمان موازي با صفحه دوربين عکاسي و محور Z که همان ارتفاع ساختمان است نيز موازي با صفحه دوربين عکاسي هستند وتنها محوري که صفحه دوربين را قطع ميکند و به سمت ما مي آيد يا به اصطلاح از ما دور ميشود و به سمت نقطه گريز ميرود محور Y است
از اين جهت به اين نوع پرسپکتيو ، پرسپکتيو يک نقطه اي ميگويند زيرا همه اجزاي در راستاي محور Y به سمت يک نقطه مي روند.

ادامه مطلب...

این کتاب الکترونیکی (pdf) اصول اولیه پرسپکتیو را به صورت خلاصه و مفید و زبان فارسی بیان کرده.قبل از خواندن کتاب های دیگر توصیه میکنم این جزوه 60 صفحه ای را با دقت بخوانید.مطمئن باشید با انجام تمرینات آن می توانید پرسپکتیو هایی همانند تصاویر نمونه رسم کنید.

Login Form