0 915 915 84 40 - 0 935 88 354 77  شهر مشهد

ادامه مطلب...

کتاب آموزش پرسپکتیو با نام Perspective Made Easy نوشته Ernest R.Norling (ارنست نورلینگ) که به زبان انگلیسی است،در چندیدن مرحله ااصول پرسپکتیو را بطور کامل و همراه با تصاویر گویا توضیح داده است.

در این کتاب میخوانیم:


افق،نقطه ناپدید شونده،خط دید،خطوط موازی،خطوط موازی وابسته به نقطه گریز،دو نقطه گریز،پرسپکتیو یک نقطه، پرسپکتیو دو نقطه، پرسپکتیو سه نقطه،پرسپکتیو دایره،رسم بیضی و خیلی از مباحث دیگر که در رسم پرسپکتیو کمک میکند.

اگر شما به زبان انگلیسی مسلط نیستید نگران نباشید.با نگاه به تصاویر این کتاب 60 تا 70 درصد از مفاهیم آنرا متوجه میشوید.در صورتی که کتاب قبلی که در همین موضوع و به زبان فارسی در سایت قرار داده بودم را خوانده باشید.

دانلود فایل pdf

ادامه مطلب...

اولین تابستان سال دوم من بود.من فقط طرح طراحی پویای یک بشقاب کره از دید یک مورچه را انجام داده بودم.در حالی که تو فکر بودم و هوا خنک بود،استاد من نمیتوانست بگوید که آن یک بشقاب کرده است یا یک بلوک از خانه مدرن.این چیزی شبیه تصویر زیر بود.

ادامه مطلب...

اگر دوربين عکاسي را کاملا عمود بر زمين و موازي با ضلع روبرويي يک ساختمان قرار دهيم و يک عکس بگيريم . نتيجه بدست آمده يک تصوير با پرسپکتيو يک نقطه اي ميشود يعني همه ديوارها و ضلع هاي ساختمان به سمت يک نقطه حرکت ميکنند

و به معنای ديگر محور ايکسX ساختمان موازي با صفحه دوربين عکاسي و محور Z که همان ارتفاع ساختمان است نيز موازي با صفحه دوربين عکاسي هستند وتنها محوري که صفحه دوربين را قطع ميکند و به سمت ما مي آيد يا به اصطلاح از ما دور ميشود و به سمت نقطه گريز ميرود محور Y است
از اين جهت به اين نوع پرسپکتيو ، پرسپکتيو يک نقطه اي ميگويند زيرا همه اجزاي در راستاي محور Y به سمت يک نقطه مي روند.

ادامه مطلب...

این کتاب الکترونیکی (pdf) اصول اولیه پرسپکتیو را به صورت خلاصه و مفید و زبان فارسی بیان کرده.قبل از خواندن کتاب های دیگر توصیه میکنم این جزوه 60 صفحه ای را با دقت بخوانید.مطمئن باشید با انجام تمرینات آن می توانید پرسپکتیو هایی همانند تصاویر نمونه رسم کنید.


همیشه برای رسم یک ایده طراح برای زیبا جلوه دادن آن به رسم پرسپکتیو آن می پردازد.پرسپکتیو در طراحی از یک اصول خاصی پیروی میکند.اگر شما بتوانید این اصول طراحی را رعایت کنید،طرح شما به شکل خیلی زیبا و واقعی خود نمایی میکند.و شما از این شاه کار خود بسیار لذت میبرید.

من به شما پیشنهاد میکنم تا قبل از وب گردی و گشت و گذار در بین کتاب های مختلف این جزوه 60 صفحه ای را که به صورت خلاصه و مفید نوشته شده و به زبان فارسی است،مطالعه کنید تا با یک سری اصول اولیه طراحی آشنا شوید.

پرسپکتیو 

پرسپکتیو یک نقطه ای

پرسپکتیو دو نقطه ای

پرسپکتیو سه نقطه ای

انواع روشهای ترسیم سه بعدی

ایجاد شبکه پرسپکتیو دو نقطه ای

ترسیم صفحات شیب دار

سایه

و.....

دانلود فایل پرسپکتیو pdf

ادامه مطلب...

بلوپرینت