ورود/عضویت

طراحی و مدل سازی خودرو audi tt در سالیدورک

در اینجا میخوانید...

 در پایان این مقاله امید است شما بتوانید با ابزار مورد نیاز در محیط سرفس surface سالیدورکز آشنا شوید.بدنه خودرو را طراحی و مدل سازی کنید.شما نیز میتوانید از این قسمت ویدئوهای آموزشی مدل سازی خودرو در سالیدورک را دانلود کنید.

موارد آموزشی….
 1.وارد کردن تصویر زمینه و نقشه های ساختمان خودرو(BluePrint)، مورد نیاز به سالیدورک در طراحی خودرو
 2.طراحی قسمت های مختلف خودرو مانند:درب های کنار،درب موتور،درب صندوق عقب،سقف،قسمت جلو،گلگیرها و تمام قسمت های ورقی مربوط به بدنه.
 3.در پایان رندر گیری در حد متوسط.

  شروع به کار:

 در مدل کردن یک بدنه اولین چیزی که شما نیاز دارید چهار نمای اصلی از یک بدنه خودرو میباشد،که این تصاویر را می توانید از منوی بالا، نقشه (blueprint) دانلود کنید.شما ابتدا باید توسط فتوشاپ یا paint ویندوز این تصاویر را از هم جدا کرده و دقت کنید که لبه های برش بر روی خطهای اندازه گذاری در تصاویر قرار بگیرد.

دانلود تصاویر آماده چهار نما

 سپس این نماهای جلو، پهلو،بالا و عقب را همراه با تصویر اصلی در یک پوشه قرار دهید.سالید را باز کرده یک document جدید در part ایجاد کنید.plan روبرو را انتخاب کرده یک sketch  ایجاد کنید.(اسم آن را front  بذارید.) از این مسیر تصویر مربوط به جلوی خودرو را وارد کنید. toolssketch toolssketch picture

 بعد از وارد کردن تصویر در قسمت تنظیمات پنج کادر وجود دارد که دوتای اول مربوط به موقعیت تصویر در plan  است و کادر سوم تغییر زاویه تصویر میباشد(تصویر را می چرخاند). کادر چهارم و پنجم مربوط به تغییر ابعاد تصویر است.(اگر به آیکون هر کادر دقت کنید متوجه می شوید).ابتدا تیک LOCK ASPECT RATIO را برداشته تا اندازه های تصویر را بتوان بدون (نسبت به یکدیگر) تغییر داد.تغییر اندازه X&Y تصویر از روی تصویر اصلی.مقدار X کادر اول را به میزان نصف اندازه عرض خودرو مقدار منفی بدهید تا تصویر به صورت قرینه در وسط PLAN  قرار بگیرد.حال تیک LOCK ASPECT RATIO  را بذارید تا تغییرات قفل شود.

تنظیمات تصویر سالیدورک

حالا باید رنگ سفید پس زمینه تصویر را محو کنیم تا پشت تصویر معلوم شود.برای این کار از قسمت پایین Transparency تیک گزینه user defined  را بذارید. توسط قطره چکان رنگ مورد نظر را انتخاب کرده و بعد Matching tolerance  را تا آخر (۱) قرار دهید و Transparency را ۰.۹ کنید (بستگی به سلیقه شما دارد)تا اینجا تنظیمات لازم را برای وارد کردن یک تصویر انجام شد.در ادامه با ایجاد یک sketch در plan کناری ، تصویر مربوط به بغل خودرو را وارد کرده . با ایجاد یک sketch در plan بالا، تصویر مربوط به بالای خودرو را وارد کنید.در این قسمت باید تصویر را توسط کادر سوم ۹۰ درجه بچرخانید تا جلو و عقب آن تنظیم شود.برای تصویر عقب ابتدا از قسمت FeaturesRefrence Geometry  یک plan  به فاصله  طول خودرو ایجاد کرده و روی آن sketch عقب را ایجاد کنید(http://barghcar.ir).

قسمت اول آموزش تمام شد. ادامه آموزش را در صفحات بعدی بخوانید.

 طراحی بدنه خودرو

این مطلب به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *