ورود/عضویت

کلید شیشه بالابر سمند مالتی پلکس 91 lx راننده-شاگرد-تعمیر

در اینجا میخوانید...

در این مقاله یک معرفی کامل از ایرادات و خرابی‌های کلید شیشه بالابر سمند مالتی پلکس LX، سمت راننده چپ DDN و سمت شاگرد راست PDN خواهیم داشت. همچنین تصاویری از نمونه کارهای تعمیراتی که توسط بنده انجام شده را به همراه ویدئوهای اموزشی خدمت شما ارائه میشود.بخشی هم به راهنمایی لازم جهت خرید کلید اصلی و سالم اختصاص داده شده است.پس پیشنهاد میکنم تا پایان این مطلب همراه من باشید.

تعمیر کلید شیشه بالابر سمند مالتی پلکس چپ و راست تضمینی

به احتمال زیاد شما صاحب یک کلید شیشه بالابر سمند یا سورن مالتی پلکس هستید که دچار مشکل شده است.با توجه به کمیاب بودن و گران قیمت بودن این کلید مالتی پلکس، پیشنهاد بنده با چندین سال تجربه تعمیرات تخصصی بر روی کلید شیشه بالابر سمند مالتی پلکس، تعمیرات این کلید است.

خدمات تعمیرات کلید %۱۰۰ تضمینی و با کیفیت بالا میباشد.در ۹۰ درصد موارد امکان تعمیر کلید بالابر وجود دارد.تمامی لوازم و قطعات موجود میباشد.عیب یابی و تعمیر در کمترین زمان ممکن.این اطمینان میدهم که از تعمیرات راضی باشید.

تلویزیون برق خودرو: برای مشاهده ویدئو های آموزشی و نمونه تعمیرات بر روی عنوان آن کلید کنید.

مهندس مجید دادخواه

کلید شیشه بالابر رانا مالتی پلکس دوفیش کروز 90-91-92

از داخل این صفحه توضیحات تعمیر کلید شیشه بالابر رانا مالتی پلکس EL کروز MCN دو فیش ۹۰-۹۱-۹۲ ببینید.

خرید کلید شیشه بالابر سمند LX سورن EF7 مالتی پلکس مدل ۹۰

در زیر چند نکته ضروری در خرید این کلید شیشه بالابر توضیح دادم تا با توجه به گران بودن کلید دچار ضرر نشوید.

 • کلید حتما آک و داخل جعبه آبی رنگ ایساکو باشد و پشت آن آرم کروز و ولئو (valeo) هک شده باشد.
 • چند نوع کلید شیشه بالابر سمند و سورن مالتی پلکس وجود دارد که از نمای بالا همه به یک شکل هستند.اما نوع سوکت ها فرق میکند.مطمئن شوید که کلید با دو فیش بزرگ خریداری میکنید.
 • بهتر است از جایی خرید کنید که در صورت وجود ایرادی در کلید فروشنده قبولدار شود.
 • در صورتی که قاب تزیینی بالا را ندارید، موقع خرید مطمئن شوید کلید با قاب بالا باشد.
 • اگر کلید سمت راننده بدون قاب تزیینی خرید کردین، برای خارج کردن دکمه آینه برقی احتیاط کنید.چون به راحتی میشکند.

با وجود اینکه هزینه تعمیرات کلید شیشه بالابر مالتی پلکس سمند و سورن توسط بنده، خیلی پایین تر از خرید کلید نو یا استوک است.اما در مواردی که احتیاج به خرید دارید و موفق به پیدا کردن کلید یا فروشگاه مطمئن نشدید، میتوانید برای خرید کلید با بنده تماس بگیرید.

جدول قیمت تعمیرات کلید شیشه بالابر با تخفیف های ویژه

قیمت های جدول بالا مربوط به سال گذشته است و مجموعه قطعات را حساب کنید باز از یک کلید استوک کمتر میشود.طبق تجربه ای که دارم با توجه به سرقت هایی که از خودروها میشود.شما کلید خراب خود را تعمیر کنید بهتر از این است که کلید استوک تعمیری یا نا مطمئن بخرید.

سوالات متداول

 • تعمیرات چند روز زمان میبرد؟ به خاطر تسلط کامل در تعمیرات عیب یابی و پروسه تعمیرات معمولا یک یا دو روزه است.بیشترین زمان مربوط به ارسال است.میانگین ۵ تا ۷ روز زمان.
 • هزینه تعمیرات چقدر است؟ در مورد هزینه با توجه به میزان آسیب بهتر است تماس بگیرید.
 • خیالم از تعمیرات راحت باشه؟ اطمینان ۱۰۰ درصدی میدم که تعمیرات با بهترین کیفیت انجام بدم.هر پولی بابت تعمیرات پرداخت کنید اون تعمیرات تضمینی است.

کلید شیشه بالابر مالتی پلکس دو فیش ولئو بر روی خودروی سمند و سورن و رانا مدل ۹۰-۹۱-۹۲ به همراه سیستم مالتی پلکس mux و جعبه فیوز داخل خودرو CCN استفاده شده است.کلید شیشه بالابر سمند سمت راننده با نام فنی DDN کروز، وظیفه کنترل آپشن های قفل درب،شیشه بالابر،تنظیم آینه سمت راننده،چراغ لای درب،شاسی لای درب را برعهده دارد.

کلید شیشه بالابر سمت شاگرد با نام فنی PDN کروز وظیفه کنترل آپشن های درب شاگرد را جداگانه دارد.هر دوی این کلید ها دارای برد الکتریکی هستن که یک نود کامپیوتری به حساب می‌آید.خرابی هر کدام از کلید شیشه بالابرها باعث به وجود آمدن ایراداتی در عملکرد درب‌ها و شیشه بالابر ها میشود.

وظایف کلید شیشه بالابر سمند و سورن دو فیش

 • هر یک از کلید ها به صورت جدا وظیفه کنترل درب سمت خودش را دارد.
 • کلید سمت راننده نه تنها شیشه سمت راننده را حرکت میدهد بلکه سه شیشه دیگر خودرو را تنظیم میکند.
 • کلید قفل کودک بر روی کلید شیشه بالابر راننده باعث قفل شیشه های عقب میشود.
 • دکمه آینه برقی کار تنظیم آینه های سمت چپ و راست را دارد.
 • و هر کلید قفل سمت خود و شاسی لای درب و چراغ تو درب را کنترل میکند.

خرابی های شیشه بالابر سمند مالتی پلکس سمت راننده DDN

برای آشنایی شما با خرابی های این کلید شیشه بالابر مالتی پلکس،چند نمونه از خرابی ها را به صورت فهرست در اینجا مینویسم.

 • شکستگی دکمه‌های کنترل شیشه و یا شکستگی دکمه تنظیم آینه برقی.به علت کار کرد زیاد و یا خرابی پد لاستیکی داخل کلید،دکمه ها به سفتی عمل میکنند که همین باعث فشار بیش از حد بر روی دکمه شده و پایه های دکمه ها میشکند و دکمه از جای خود خارج میشود.
 • آبخوردگی برد که باعث عمل نکردن یک قسمت یا کل کلید میشود.در مواردی هم باعث سوختن کامل کلید میشود.

در ادامه به صورت کامل هر یک از این ایرادات را برسی میکنیم.

شکستگی دکمه و پایه قاب کلید شیشه بالابر

همانطور که عرض کردم، این کلید به دلیل کارکرد زیاد و فرسودگی در مدارات یا پد ژله ای(هماننده پد کنترل تلویزیون) دکمه ها به سختی عمل میکنند و یک ایراد روانی برای سرنشین ها می‌باشد.برای حرکت شیشه ‌ها مجبور هستید فشار خیلی زیادی بر روی دکمه وارد کنید.این دکمه های شیشه بر روی پایه های کوچک پلاستیکی نصب شده است.به علت فشار زیاد این پایه ها شکسته و دکمه ها خارج میشوند.

برای تعمیر این مورد بهتر است پد ژله ای به همراه قاب پایه ها تعویض شود.هر گونه تعمیرات باعث آسیب بیشتر به کلید میشود.مواردی را دیدم که تعمیرکار برای تعمیر پایه ها به دلیل حرارت دادن باعث ذوب شدن دکمه‌، پد و سوختن قسمتی از برد شده بود.

پد لاستیکی یک قطعه خاکستری رنگ است که بر روی برد قرار میگیرد و کار اتصال پایه ها را انجام میدهد.بهترین و مطمئن ترین کار تعویض این پد با پد سالم است.بعضی از تعمیرکاران فکر میکنند عملکرد این کلید مانند دکمه های ساده است و با چسباندن تکه فلز یا فویل بر روی پد به حساب خودشون تعمیرات انجام دادن.اما قافل از اینکه کوچک ترین اتصال پایه ها باعث سوختن کامل کلید شیشه بالابر میشود.

بنده با تجربه چندین ساله در تعمیر کلید شیشه بالابر سمند مالتی پلکس با تمامی زیر و بم و خرابی های این کلید آشنا هستم و در صد اشتباه بسیار پایین است.به نظرم با توجه به گرانی کلید، تعمیرات آن را به متخصص بسپارید کار عاقلانه ای باشد.هرچند لازم باشد چند روز بخاطر دوری راه بیشتر صبر کنید.

پد های لاستیکی سالم برای کلید شیشه بالابر سمند و سورن،کلید شیشه بالابر رانا.سفت بودن دکمه های شیشه.
تعویض پد لاستیکی سالم برای کلید شیشه بالابر سمند و سورن مالتی پلکس کروز

شکستگی دکمه و موس تنظیم آینه مالتی پلکس

دکمه تنظیم آینه یا به عبارتی موس تنظیم آینه سمند مالتی پلکس که در اصل جوی‌ استیک میباشد، در خودروی سمند مالتی پلکس به صورت برجسته است و از یک صفحه اتصال،توپی،میله شیشه ای و دکمه بالا تشکیل شده است.

این دکمه در زمانی که علامت آن به سمت جلو است تنظیم آینه خاموش است.با کمی چرخاندن به چپ یا راست آینه جانبی همان سمت را میتوان تنظیم کرد.

شکستگی پین شیشه‌ای یک از رایج ترین ایرادات کلید شیشه بالابر سمند و سورن است.به علت ظرافت و قطر کم این میله در صورت شکستن آن توصیه میکنم سعی در تعمیر آن نکنید.استفاده از چسب یا پیچ یا میله داغ اصلا ایده ای درستی نیست.چرا که باعث میشود به قسمت های دیگر آسیب برسد و وضعیت خراب تر شود.بهترین راه تعویض این پین شیشه‌ای است.

نمونه دکمه تنظیم آینه برقی کلید شیشه بالابر سمند و سورن مالتی پلکس.دکمه گرد سیاه و میله شیشه ای به همراه توپی و صفحه اتصال داخل.
نمونه ای از شکستگی پین تنظیم آینه و مجموعه کامل دکمه تنظیم آینه سمند مالتی پلکس ۹۰-۹۱-۹۲

در صورتی که دکمه تنظیم آینه دچار مشکل شد،کلید کامل یا تنها توپی تنظیم آینه برای من ارسال کنید تا با کمترین هزینه پین شیشه ای را تعویض کنم.

در زمان باز کردن کلید حتما مراقب دکمه تنظیم آینه باشید.چون به راحتی میشکند.در تعمیرگاه برق خودرو در هنگام تعمیرات اگر این پین بشکند به صورت رایگان برای شما تعویض میشود.و این یک امتیاز مثبت برای شما است.

خرابی و آبخوردگی برد کلید شیشه بالابر سمند مالتی پلکس

کلید شیشه بالابر سمند به دلیل نصب بودن بر روی درب اگر در زمان بارندگی شیشه را پایین دهید یا در هنگام کارواش مقداری آب روی کلید بریزد به سرعت آسیب میبیند.

بزرگترین ضعف این کلید آب است.پس در روز های بارانی سعی کنید شیشه را پایین ندهید.خرابی های این کلید بستگی به میزان آب و قسمتی است که آب میخورد.بخشی از ایرادات متداول را برای شما شرح میدهم تا بیشتر آشنا شوید.

 • از کار افتادن کلید سمت راننده.بر روی کلید راننده چهار دکمه وجود دارد که تنها دکمه راننده کار نمیکند.
 • کار نکردن دکمه کلید شاگرد.در این حالت شیشه سمت شاگرد از سمت راننده حرکت میکند ولی از سمت شاگرد حرکت نمیکند.که ایراد مربوط به کلید شاگرد است.
 • شیشه ها به صورت پله به پله حرکت میکنند.این ایراد مربوط به کلید همان سمت میشود.
 • یکی از شیشه های عقب خود به خود حرکت میکند.ایراد مربوط به کلید راننده است.
 • کلید سمت شاگرد خود به خود حرکت میکند.در این حالت کلید سمت راننده را از دسته سیم جدا کرده اگر سمت شاگرد به درستی کار کرد ایراد از کلید شیشه بالابر راننده است.
 • کار نکردن دکمه کلید شیشه بالابر سمند و ایرادات دیگر که همگی به دلیل آبخوردگی و سوختن کلید اتفاق می افتد.

کلید شیشه بالابر سمند مالتی پلکس در مشهد

تعمیرگاه برق خودرو در شهر مشهد میباشد.شما عزیزان میتوانید با مراجع حضوری یا با ارسال قطع توسط پست از تعمیرات حرفه ای و تضمینی برخوردار شوید.

سخن پایانی

تا اینجا کاملا متوجه شدید که این کلید با کلید های شیشه بالابر دیگر فرق دارد، پس بهتر است کنجکاوی کنار بذارید و سعی در تعمیر آن نکنید.دقت کنید به هیچ عنوان از لامپ تست استفاده نکنید چون به راحتی کلید میسوزد.در کلید بالابرهای معمولی با یک اشتباه فیوز میسوزد.در کلید شیشه بالابر سمند نوع مالتی پلکس کل کلید میسوزد.

تنها کافی است با استفاده از خدمات شرکت تیپاکس کلید را به آدرس من بفرستید تا در کمترین زمان و بهترین کفیت آن را تعمیر کنم.نه وقت خود را حدر دهید نه متحمل ضرر و زیان شوید.دقت کنید حتی ایراد هم جزئی باشد باز هم یک لحیم اشتباه باعث سوختن کامل کلید میشود.

این مطلب به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *